23 травня 1707 року народився Карл Ліней, автор єдиної системи класифікації рослинного і тваринного світу

23 травня 2017 р. \ оновлено 22 лютого

23 травня 1707 року народився Карл Ліней, шведський лікар і ботанік, творець єдиної системи класифікації рослинного і тваринного світу, лютеранин, син священика.

Народився Карл Ліней в сім’ї сільського лютеранського пастора Нільса Лінея. Навчався в Лундському і Упсальскому університетах, де після закінчення працював разом з Улофом Цельсієм – автором книги “Біблійна ботаніка”, яка містила перелік рослин, що зустрічаються на сторінках Біблії.

У 1735 році в голландському Хардервейку захищається на доктора медицини. Ліней здійснив подорож в Лапляндію і став творцем книг “Рослинний світ Швеції” і “Тваринний світ Швеції”, а також безлічі інших робіт з ботаніки та зоології, одним з перших систематизуючи тварин і рослин. Карл Ліней взяв участь в організації Шведської королівської академії наук і сприяв створенню сучасної шведської мови. Його колекція рослин була перевезена з Швеції у Великобританію і стала основою одного з найбільших в світі наукових центрів “Лондонського Лінеєвського товариства”.

Карл Ліней мав глибоку віру, яку можна побачити через багато його висловлювань, серед яких: “Вічний, безмежний, всезнаючий і всемогутній Бог пройшов поруч зі мною. Я не бачив Його лицем до лиця, але відблиск Божественного наповнив мою душу безмовним здивуванням. Я бачив слід Божий у Його творінні; і всюди, навіть в найменших і непомітних Його творах, що за сила, що за мудрість, що за невимовна досконалість!”