15 травня 1984 року помер Френсіс Шеффер (Шейфер), один з провідних християнських філософів, богословів і апологетів ХХ ст

15 травня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

15 травня 1984 року помер Френсіс Шеффер (Шейфер), пресвітеріанський пастор, засновник спільноти “Лябрі”, один з провідних християнських філософів, богословів і апологетів ХХ ст.

Френсіс Шеффер за своє успішне служіння в середовищі освічених людей отримав епітет “місіонера серед інтелектуалів”. У 1955 році він зі своєю дружиною Едіт заснував співтовариство для інтелектуалів “Лябрі”, де багато людей, які втратили життєві орієнтири, змогли повернутися до християнського життя.

Френсіс Шеффер першим кинув виклик авторам гуманістичних маніфестів 1933 і 1973 рр., написавши у відповідь “Християнський маніфест”, в якому звернув увагу християн на необхідність цілісного біблійного світогляду, щоб вчасно розуміти процеси, що відбуваються в суспільстві і давати їм християнське тлумачення.

Він ясно показав, що гуманізм призводить до руйнування життя людини і суспільства, до встановлення хиткого “соціологічного” закону і в результаті до панування авторитарної еліти і втрати свободи. У своїх книгах і фільмі “Як же нам тепер жити?!” Френсіс Шеффер показав, що тільки християнські суспільства, які заклали в основу свого життя біблійний закон, змогли досягти балансу між свободою і порядком.

Шеффер написав понад 25 християнських книг, в яких відстоював непохитний авторитет Біблії.

Заснована ним спільнота сьогодні має більше десяти філій в різних країнах світу, продовжуючи займатися християнською апологетикою серед інтелектуалів.