8 травня 1655 року помер Едвард Уінслоу, один з лідерів знаменитих паломників, що заснували Плімутську колонію

8 травня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

8 травня 1655 року помер Едвард Уінслоу, один з лідерів знаменитих паломників, що перетнули Атлантичний океан в 1620 році на легендарному кораблі “Mayflower”, щоб заснувати першу постійну колонію в Плімуті (Массачусетс).

Едвард Уінслоу народився в 1595 році в англійському Дройтвічі (Вустершир). Він належав до руху сепаратистів (або Індепендентів), які прагнули відокремитися від державної англіканської церкви і створювати свої самостійні церкви.

У 1617 році через гоніння Уінслоу перебирається в Голландію, де в місті Лейден відвідує церкву пастора Джона Робінзона, якого прозвали “пастором паломників”, оскільки багато хто був з його церкви.

У 1620 році Едвард Уінслоу разом з іншими паломниками відпливає до Нової Англії, щоб влаштувати там своє життя згідно зі Словом Божим. На кораблі вони укладають між собою Мейфлаверську угоду (Mayflower Compact), яка на зразок конституції визначила основні принципи устрою життя на новому місці. Уінслоу був одним з тих, хто підписав цю угоду.

Після прибуття паломниками була заснована колонія в Плімуті (Массачусетс), а Едвард Уінслоу тричі ставав її губернатором (1633-1634, 1636-1637, 1644-1645). В Америці Едварду довелося пережити багато випробувань. В першу зиму 1620-1621 рр., яка була дуже суровою, померли близько половини з переселенців, в тому числі і його дружина Елізабет. У травні 1621 року він одружився з удовою Сузанною Уайт, яка перед цим народила від першого чоловіка (який також помер) першу дитину в новому поселенні – Перегрин Уайт. Шлюб Едварда і Сузанни став також першим серед переселенців Нової Англії.

Паломники на чолі з Едвардом Уінслоу і Вільямом Бредфордом зуміли встановити контакт з індіанцями племені Вампануа, які допомогли їм виростити перший урожай і успішно перезимувати наступну зиму. Саме в Плімуті восени 1621 року відзначався День подяки, за те, що Бог був прихильним і допоміг вижити на новому місці. Ця традиція увійшла в американську історію, як одне з найбільших свят і до теперішнього часу відзначається в листопаді.

У 1643 році Едвард Уінслов був представником Об’єднаних колоній Нової Англії в Британії, захищаючи інтереси Плімуцької колонії. В 1649 році Уінслов написав книгу “Славний прогрес Євангелія серед індіанців Нової Англії” (Glorious Progress of the Gospel Amongst the Indians in New England), яка передає цінні відомості з історії Плімуцької колонії.

Закінчилося життя цієї видатної людини під час морської подорожі між Ямайкою та Іспаньйолою.