22 липня 1839 року народився естонський лютеранський пастор Якоб Гурт, один із зачинателів національного відродження Естонії через фольклор та організацію Співочих свят.
Якоб закінчив Університет Тарту, де вивчав теологію і лінгвістику. У своїй богословській дисертації він вивчав діяльність Генріха Шталя – відомого естонського лютеранського пастора, творця першого підручника естонської мови, який дав натхнення для подальшої роботи з розвитку естонської мови самого Гурта. У 1864 році він видає брошуру з орфографії естонської мови, а в 1869 році стає одним з організаторів Першого всеестонського Співочого свята, святкування якого значно вплинуло на формування національної свідомості естонців, так виконувалися народні, духовні і патріотичні пісні.
Гурт обраний президентом Товариства естонських літераторів. Ставши пастором з 1872 року, він повністю змінює свою паству – ініціює будівництво трьох шкіл, проводить реформу шкільного навчання і створює три оркестрі. Бачачи який сильний вплив надають піднесені естонські пісні на людей, Гурт організовує збір естонських народних пісень, в якому беруть участь понад сто людей в 58 церковних парафіях. Зібрані піснеспіви видаються в серії “Monumenta Estoniae Antiquae” як окремі збірники – “Стара лютня” і ін.
Через напругу відносин з німецькими пасторами Гурт з 1880 року перебирається в Санкт-Петербург, де стає пастором Яніського приходу. У 1886 році він захищає ступінь доктора філології в Гельсінгфорсі (Гельсінкі) і продовжує управляти рухом по збору фольклору, в результаті якого було зібрано 162 томи народних пісень, віршів і приказок.
Життя Якоба Гурта закінчилося в 1907 році, але його активна діяльність як пастора і естонського відродженця до сьогоднішнього дня високо цінується естонцями, а його зображення поміщено на 10 естонських кронах.