23 квітня 1858 в Делавері, США народився Горацій Ньютон Аллен, одним з перших протестантських місіонерів в Південній Кореї

23 квітня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

23 квітня 1858 в Делавері, США народився Горацій Ньютон Аллен, який став одним з перших протестантських місіонерів в Південній Кореї, за що отримав назву “апостол Кореї”.

Після закінчення Медичної школи у 1884 році Горацій Аллен був посланий в Корею місіонерським центром пресвітеріанської церкви США. На наступний рік йому на допомогу прибули пресвітеріанин Хорас Андервуд та методист Генрі Апенцелер.

У 1887 році протестантські місіонери зробили перший переклад Біблії на корейську мову. Горацій Аллен став американським дипломатом в Сеулі. За його сприяння в Кореї були створені перші електростанції, тролейбусна і залізнична комунікація. При християнських місіях засновувалися школи і лікарні. Поширення Біблії корейською мовою сприяло розвитку національної мови та єднання суспільства, що стало основою для посилення національно-визвольної боротьби корейців.

До 1960-х протестанти становили трохи більше 2% корейців, але до 1985 року їх кількість значно зросла. Вибір Південною Кореєю не комунізму, а Христа посприяв розширенню біблійних цінностей в суспільстві і швидкому розвитку південно-корейської економіки.

Сьогодні протестанти складають близько 20% населення Південної Кореї, яка стала другою після США країною-лідером по числу посланих в інші країни християнських місіонерів. #r500ua #календарРеформації