Майже століття тому, 5 квітня 1921 року, активістка руху за скорочення народжуваності Маргарет Сенглер заснувала Американську Лігу контролю за народжуваністю (ABCL).
Сенглер була переконана соціалістка, яка пройнялася модерністськими віяннями щодо сім’ї, сексуальності та загалом суспільного устрою. Вона приєдналася до жіночого комітету нью-йоркської соціалістичної партії, брала участь у робітничих бунтах та долучився до місцевої інтелігенції, лівих художників, соціалістів та громадських активістів. Також Маргарет була досить агресивно налаштована проти християнства, звинувачуючи його в “придушенні дискусії щодо контрацепції”.
У 1914 році Сангер випустила восьмисторінковий щомісячний інформаційний бюлетень під назвою “Жінка-бунтар”, який пропагував контрацепцію, використовуючи гасло ” Ні богів, ні господарів! “. Протягом 1916-1919 років Маргарет проїхалася Америкою з туром лекцій у великих містах, де розповідала про наявні тоді методи контрецепції та “потребу” запобігання вагітностям. Одна з її цілей – спровокувати юридичний виклик федеральним законам проти непристойності, які забороняли розповсюдження інформації про контрацепцію.
В 1921 році ця діяльність призвела до формування організації, що мала б сприяти обмеженню вагітностей. Так і з’явилася Ліга контролю за народжуваністю. В перші роки існування організації Маргарет Сенглер співпрацювала з усіма, хто виражав хоча б найменшу прихильність. Так, спонсором Ліги став навіть Джон Рокфеллер-молодший; Сенглер читала лекції як для учасниць WKKK (Жіночий Ку-Клукс-Клан), так і для афроамериканських жінок у Бронксі.
На межі 1920-1930-х років вона видає дві книги: Моя боротьба за контроль народжуваності” та “Материнство в неволі”, в яких описує свій досвід спілкування з жінками (щоправда, достовірність деяких з цих історій є сумнівною). В 1942 році Ліга стала Федерацією планованого батьківства Америки, яка існує і сьогодні.
Якщо в 1920-х роках рух контролю за народжуваністю включав окрім поширення інформації про контрацепцію низку гігієнічних ініціатив та просвітницьких програм для молодих матерів, то за кілька десятиліть основним його напрямком став проабортний лобізм. Задля об’єктивності слід зазначити, що сама Маргарет Сенглер була категорично проти абортів, як і багато феміністок того часу, проте нею створена організація досить швидко змінила свою політику і разом із контрацепцією стала пропагувати аборти як спосіб позбутися небажаної вагітності.
Після сексуальної революції 1960-х чи не ключовим напрямком діяльності організації став лобізм спочатку легалізації, а згодом і популяризації абортів. Плановане батьківство традиційно надає юридичну допомогу в судових справах, де розглядається питання абортів (включно із скандальною справою “Роу проти Вейда”). Також вони надають фінансування кандидатам на виборах, які підтримують так звані “репродуктивні права”, а тому Демократична партія США вже багато років отримує від них спонсорську допомогу.
Ось уже понад п’ять десятиліть Плановане батьківство стоїть в авангарді вбивства ненароджених дітей, розмістивши свої клініки в усіх куточках США та за їх межами. Міжнародна федерація планованого батьківства має своє представництво і в Україні. Їхні зусилля направлені на просування ідеї сексуальної освіти та феміністичні проекти, пов’язані з медійною та політичною підтримкою абортів.