5 червня 2015 р. \ оновлено 22 лютого

РОЗУМІННЯ ЧАСУ, У ЯКОМУ МИ ЖИВЕМО

Україна переживає переломний момент у своїй історії. Майдан, війна, економічна і політична кризи створили запит на реформи – українці хочуть справжніх змін у житті свого суспільства. Водночас вони доволі добре усвідомлюють, що ці зміни прийдуть лише тоді, коли відбудуться глибокі духовні та ціннісні перетворення в житті окремих людей. Соціальною групою, яка могла б серйозно сприяти цим змінам в України, є Євангельська Церква.

У 2017 році Господь подарував українським протестантам прекрасну можливість вийти зі своїх молитовних будинків і доносити євангельське послання народу України, у такий спосіб і в таких масштабах, яких раніше ніколи не було. Ювілей 500-річчя Реформації став можливістю здійснити масштабну програму, яка охопила всі деномінації і всі регіони України. Президентський указ від 26 серпня 2016 року посприяв відкриттю державних установ, таких як університети і школи, державні адміністрації і медіа для проектів, пов’язаних з ювілеєм Реформації. Церква в Україні вперше за всю свою історію вийшла зі своїм посланням у публічне поле (public square) масштабно і системно. Протягом всього року були здійснені тисячі проектів у різних сферах, таких як євангелізація, масові заходи, медіа-проекти, конференції, лекції, виставки, загальнонародні збори. Були створені документальні фільми, теле- і радіопередачі, творчі проекти і т.д.

Основним викликом для Церкви на початку 2018 року є необхідність не втратити розмах та ентузіазм українських християн, продовжувати цю системну роботу і підготувати якомога більшу кількість служителів, які могли б ефективно поширювати біблійні цінності у згаданих сферах суспільного життя.

23 лютого 2018 року в Києві пройшов Форум, на якому зібралося понад 800 євангельських лідерів з різних деномінацій, які прийняли рішення продовжувати роботу оргкомітетів R500 у рамках Руху Реформації. Як один з інструментів, який покликаний сприяти формуванню «місіонерів у суспільстві», була визначена Школа Реформації. Це багатовекторна освітня програма, яка складається з одноденних форумів, тематичних семінарів і тренінгів, різних медіа-проектів і системного вивчення матеріалів на тему християнської місії в суспільстві.

ЦІЛІ ШКОЛИ РЕФОРМАЦІЇ

  1. формування цілісного біблійного світогляду і підвищення рівня знань євангельських християн України у сфері суспільного життя;
  2. підготовка християнських лідерів у питаннях світогляду, професіоналізму і характеру, лідерів, які мають особливе покликання поширювати біблійні цінності в різних сферах суспільного життя, таких як медіа, освіта, соціальна робота, політика, адміністрація і т. д .;
  3. допомога пасторам і церковним служителям у пасторській роботі з інтелігенцією і громадсько-активними людьми.

ФОРМИ НАВЧАННЯ ТА ІНСТРУМЕНТИ В РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАВДАНЬ ШКОЛИ РЕФОРМАЦІЇ

Одноденні форуми з декількома секціями, на яких різні спікери читають лекції, що стосуються світогляду, професіоналізму і характеру. Іноді замість лекцій можуть бути круглі столи на актуальні теми та інші інтерактивні форми занять. Крім занять в секціях, кожен форум включає в себе пленарні сесії з проповіддю, панельними дискусіями, молитвами і поклонінням.

Форуми будуть регулярно проходити в Києві і в регіонах України.

Виїзні тренінги. Інтенсивні та інтерактивні тематичні семінари на кілька днів, побудовані на блоках:

теорія (уніфіковані теми, створені так, щоб їх легко можна було повторити),

практика (найчастіше в ігровій/інтерактивній формі),

духовність (великий акцент на молитві і поклонінні, часто проведений у креативний і тематичний спосіб),

проекти (час на планування і практичний інструктаж у питаннях проведення практичних проектів, що втілюють біблійні цінності в суспільне життя),

взаємовідносини (атмосфера дружби, партнерства і співпраці серед учасників Школи).

Кожен тренінг присвячений певній тематиці, наприклад: «ABC християнської місії в суспільстві», «Політичні студії», «Як жити в сучасному світі?» і т.д.

Літня школа в Карпатах. На серпень 2018 планується один заїзд на 7 днів Школи в форматі кемпу в горах. Інтерактивне навчання та планування проектів поєднується з походами в гори (які допомагають будувати взаємовідносини).

Системне вивчення літератури на тему християнської місії в суспільстві. Мається на увазі створення бібліотеки, формування системи вивчення літератури (разом з тестами), хрестоматій і т.д.

Медіа як допомога у формуванні християнського світогляду у сфері суспільного життя. Короткі відео, інфографіки та інші медіа проекти, такі як «Словник Реформації» або «Цей день в історії християнства» з якісним дизайном і невеликими, нескладними текстами допомагають популяризувати знання і погляди.

Інші типи зустрічей, такі як теологічні дебати, екскурсії, дискусійні клуби.

Проекти. Практичні проекти є невід’ємною частиною програми і атмосфери Школи. Учасники постійно мотивуються до роботи в конкретних проектах, сфокусованих на християнській реформації життя українського суспільства.

ЛІТНЯ КАРПАТСЬКА ШКОЛА РЕФОРМАЦІЇ 2018: Thinkers & Doers in Prayer. Духовність реформатора.

Літня Школа Реформації «Thinkers & Doers in Prayer» – це інтерактивний табір, ціллю якого є формування місіонерів для діяльності у суспільній сфері. Для виконання Великого доручення Христа потрібні люди, які спроможні нести Вічну біблійну Істину в різні сфери життя суспільства, розуміючи час, у якому ми живемо і виклики, які він приносить. Тренінг сфокусований на формуванні в активних християнських лідерах духовності реформатора – який сполучає у собі глибокий інтелектуальний аналіз з практичною діяльністю і традиційною євангельською духовністю.

У програмі табору збалансовано поєднані активний відпочинок серед мальовничих Карпатських гір з лекціями, дискусіями, інтерактивними заняттями в ігровому форматі та творчими вечорами. Буде також багато молитви з вивченням Слова на тему «особа-реформатор». Ми намагаємося так складати програму тренінгів, щоб вони носили не лише теоретичний, але і практичний характер і були наповнені достатньою кількістю молитви і заглиблення у Слово Боже. Саме тому табір носить назву «Thinkers & Doers in Prayer».

Для участі у цьому та інших заходах Школи Реформації напишіть нам на e-mail: reformation.school@gmail.com