logo

Читаймо Шептицького й готуємося розбудовувати рідну країну

28 червня 2022 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: ФОТО: Марек М. Березовський.

Коли довкола біль і сльози, коли Україна буквально стікає кров’ю, важливо зберігати надію і плекати віру у відновлення і найкращий результат. Доки ворог випускає ракети, доки українське небо пронизує авіація, наші думки і плани вже мають бути підкорені конструктивній ідеї відновлення України.

Українці щедрі й жертовні. Зібрати за кілька днів сотні мільйонів для купівлі Байрактарів? Це реально і не лише це. З 2014 року й донині українці продемонстрували унікальний талант до самоорганізації і винахідливості. В цьому найкращі риси нашого народу: господарність, патріотизм і винахідливість, яка нерідко межує з авантюризмом. Проте нам важливо не лише захищати своє і протистояти загарбнику, а й будувати, створювати, розвивати; навчитися бути тими сильними людьми, які створюють гарні часи.

Сьогодні унікальний шанс для християн і всіх людей доброї волі долучитися до відбудови та розбудови України. Зараз важливо не втратити той дух єдності і солідарності всього народу, який донині був рушієм нашої боротьби; попри всі обставини, не допустити розділення, чвар й егоїзм.

Чимало порад і натхнення можна почерпнути з праці великого українського церковного діяча митрополита Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату?». Це унікальний аналіз нашої національної душі і ролі християнства у контексті державотворення. Він писав про практичність втілення християнського світогляду в розбудову України, про правильний духовний фундамент і роль традиційних суспільних інституцій: сім’ї, громади, народних об’єднань.

Ми живемо в часи викликів, подібних до першої половини минулого століття. Сьогодні, як і 100 років тому український народ потребує духовних орієнтирів, єдності національної ідеї та готовності до тривалої та конструктивної праці, тому поради митрополита актуальні як ніколи.

Прочитати роботу Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату» можна за посиланням:

https://uhp.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/YAk-buduvaty-ridnu-hatu-01.06_druk.pdf

Чоловік в Ірпені підстригає газон на тлі зруйнованих будинків.