logo

ЄС готує санкції проти очільника РПЦ кирила

6 травня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Очільник російської православної церкви може втратити доступ до своїх європейських рахунків. 4 травня Єврокомісія подала пропозицію заморозити активи та заборонити в’їзд в ЄС для патріарха кирила та інших наближених до путіна осіб.

Євросоюз вже ввів санкції проти сотень російських посадовців та офіцерів. В новому пакеті санкцій пропонується додати в чорний список головну фігуру російського релігійного життя, а також коханку російського президента аліну кабаєву, яка проживає в Європі.

Санкції проти релігійних , а не лише політичних діячів є закономірними. Патріарх РПЦ кирило має розділити відповідальність за напад на Україну та ведення росією агресивної війни. Російські церковні діячі виправдовували вторгнення, а особисто кирило благословляв солдатів-загарбників на вбивство українців.

Моральна порожнеча в РПЦ починається з її керівництва. До 24 лютого і після російського вторгнення кирило виконував функцію освячення кремлівського режиму і його агресії. Це проявлялося як в компліментарних заявах та почесному місці в ієрархій кремлівської системи, так і прямому виправданні їх злочинів. Так не личить патріарху, але він давно служить не Богу.

На дев’ятий день після Великодня під час проповіді в Архангельському соборі кремля кирило виголосив брехливу заяву: «Ми ні з ким не хочемо воювати. Росія ніколи ні на кого не нападала. Це дивовижно, коли велика і могутня країна ні на кого не нападала, вона лише захищала свої межі».

Після такої «миролюбної» промови, спілкуючись з Папою Римським, він наводив аргументи на користь війни з Україною, нібито агресія є життєвою необхідністю для рф, інакше НАТО обстріляє Москву та Санкт-Петербург. Папа Франциск в підсумку закликав кирила «не опускатися до рівня путінського вівтарника», проте російська сторона звинуватила Ватикан у «некоректності».

Церква не буває поза політикою, особливо в часи криз і протистоянь. В контексті російсько-української війни спостерігаємо зростання ролі церкви і духовних лідерів. Однак якщо українські церкви засудили агресію і стали на захист народу та правди, то російські слугують центрами розпалювання ворожнечі. Закономірною відповіддю будуть не лише фінансові санкції та м’які обмеження, але й трибунал над всіма відповідальними за підбурювання до війни.