Репортаж американських ЗМІ про війну в Україні зі студенткою ХВА, Оксаною Гарко

9 березня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Студентка ХВА Оксана Гарко, яка проживає в Арізоні (США) поділилася з FOX Phoenix досвідом координації та допомоги українцям. Сьогодні дуже непросто організувати швидку допомогу для України безпосередньо з-за океану, проте є можливість допомагати українським волонтерам, які організовують місця прихистку для біженців в західних регіонах країни.

Вона нагадала і про глобальний вимір спротиву агресивній війні.

«Це не лише українська війна», – сказала Гарко, – «Ви не можете допомагати нам і продовжувати купувати нафту в Росії і давати Росії гроші».

Сьогодні іноземці та українська діаспора дуже активно долучаються до волонтерської допомоги українцям, які опинилися в складних обставинах, але також дуже необхідна політична воля західних лідерів щодо використання всіх можливих шляхів протистояння російській агресії.

Оксана Гарко постійно тримає контакт зі своєю церквою в Тернополі, яка сьогодні стала місцем прихистку для понад 100 біженців, а також щодня обслуговують близько 200 людей. Пастор церкви Олег Савчак (також студент ХВА) та його команда організовують і координують відправлення автобусів та автомобілів до польського кордону, а також привезення гуманітарної допомоги для українських солдатів.

Під час війни більшість церков стали прихистками для людей, які тікають від небезпеки. Християни розгорнули велике гуманітарне служіння, а також долучилися до організації збору і перевезення необхідного вантажу з-за кордону. Закликаємо всіх по можливості долучитися до волонтерської та благодійної діяльності, продовжувати ревно молитися за нашу спільну перемогу над російським агресором.

Репортаж з Оксаною Гарко на Fox є за цим посиланням.

Дані про можливості допомоги тернопільській церкві за цим посиланням.