Помер легендарний християнський співак Карман

24 лютого 2021 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Внаслідок ускладнень після операції в Лос-Анджелесі помер легендарний християнський співак Карман. Йому було 65 років, 40 з яких присвятив сцені і прославленню Бога через музику.

Його справжнє ім’я — Кармело Доменік Ліччіарделло. Нащадок італійських емігрантів народився та виріс в Нью-Джерсі. З ранніх років захоплювався музикою, але тільки коли став євангельським християнином, остаточно визначився із своїм музичним шляхом.

Зірка Кармана засяяла ще в 1980-і. Госпел-співак італійського походження став культовим виконавцем християнської музики. Його музичне покликання було не просто кар’єрою знаменитості, але ефективним служінням Богу, бо і сам прийняв Христа після відвідування концерту християнського афроамериканського виконавця Андре Крауча.

Карман був тим виконавцем, який справді служив Богу через свою музику. Мільйони християн по всьому світу слухали його пісні, а сам співак неодноразово наголошував на своїй євангелізаційній місії в творчості: «Музика є найкращим наявним в мене засобом, щоб якнайшвидше досягти більшості людей, щоб навернути їх до Христа… Я думаю, що митець зобов’язаний пробудити свою аудиторію і вразити їх. Це дає людям зрозуміти, якою є радість від християнства».

Слухачі не могли залишатися байдужими до такої творчості. Пісні Кармана були дуже зворушливими, пристрасними («RIOT»— праведне вторгнення правди) та навіть епатажними («Сатано, кусай пил»). Також Карман був одним з небагатьох знаменитостей, які відкрито підтримали Трампа у 2016 (хоча це був послідовний крок, бо співак завжди вирізнявся прихильністю до республіканців).

Він здобув сім нагород Dove, був номінований на чотири «Греммі», визнаний «Білбордом» сучасним християнським художником року в 1990 і 1992 роках, і продав понад 10 мільйонів альбомів. Беззаперечно, він був одним з найвідоміших християнських виконавців у світі.

З 2013 року Карман боровся із раком. Коли було діагностовано онкологію, він продовжував молитися і закликав до цього своїх прихильників. Хоча лікарі прогнозували максимум кілька років, однак співак прожив іще 8 років активного життя з низкою гастролей і концертних турів. Весь період хвороби вдячна публіка підтримувала співака, однак він не зміг справитися з реалітацією після операції на діафрагмі і помер від ускладнень 16 лютого.