7 фактів про порноіндустрію, які від вас будуть приховувати

20 липня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Увага: ця стаття стосується чутливої теми. Якщо ви боретесь з порнозалежністю, чи були жертвою сексуального насилля, ми просимо вас зважити на те, чи варто це читати, бо це може стати тригером вашого болю, або зриву.

Клік! І на екрані миготять оголені тіла. Якщо раніше людям доводилось вишукувати картинки, журнали, відеофрагменти сексу, ризикуючи нашкодити власній репутації, то зараз це питання кількох секунд. Сексуальна революція, замість свободи, принесла в суспільство розбещеність, збочення та сексуальну об’єктивацію людей, особливо, жінок. Коли раптом стає «можна все», зникають кордони моралі та контролю. І глядач порно часто стає мовчазним співучасником злочинів. Роблячи цей «клік» у світ порнографії, користувач часто несвідомо схвалює торгівлю людьми, педофілію та навіть вбивство. Адже попит породжує пропозицію: від простих відео автори контенту перейшли до збочень, аби задовольнити все більшу пожадливість глядачів.

Дівчину попередили, що партнер по сцені ненавидить жінок, але Алекс це не зупинило. Вона припускала, що її вдарять по голові раз-другий, але їй минеться. Проте під час фільмування сцени, чоловік почав несамовито бити дівчину в різні частини тіла. На його пальці був золотий перстень, який він з особливою жорстокістю цілив їй в шию, голову, талію. Біль стала настільки нестерпною, що Алекс попросила припинити знімання. Це історія однієї з колишніх порноактрис, яка донині згадує той досвід як дуже жорстокий.

Таких історій сотні та тисячі. Деяким з цих людей вдається досягти уваги медіа і витверезити людей щодо шкоди порно, деякі намагаються отямитись від того в тиші, а деяким це коштує життя.

Які ще брудні секрети приховує яскрава ширма порноіндустрії?

1. Померти молодими: самогубство, залежності, вбивства.

Коли ти об’єкт уваги мільйонів голодних очей і розумієш, що їм цікаве лише твоє тіло, і лише кілька хвилин — це думки, які ведуть до депресії, втрати самоцінності. Вже не кажучи про випадки насилля, довгі години фільмування та великий ризик підхопити статеві хвороби.

Коли Емірі почала зніматись в порнофільмах, вона очікувала на швидкий прибуток і кар’єрне зростання в модельному бізнесі. Проте після першого ж дня знімання, вона розплакалась. Вже під час цієї роботи, вона часто була свідком як багато інших дівчат плакали навіть під час фільмування. Підлітком, вона грала в сюжетах, де був елемент насилля та розбещення дитини. Зараз, коли вона пішла з цієї діяльності, вона не радить нікому туди йти.

Проте в історії Огест Еймс не було щасливого завершення. Ставши жертвою сексуального насилля в дитинстві, вона не знайшла захисту в батька, який звинуватив її в брехні. Дівчинку відіслали з дому, і на базі травми дитинства в неї з’явився біполярний розлад та депресія. Намагаючись вирватись з цього стану, вона у віці 19 років ввійшла в порноіндустрію. У 23 роки вона наклала на себе руки, після того як її звинуватили в гомофобії.

Історія Еймс – це лише вершина айсбергу! Таких випадків було безліч, серед них:

 • Олівія Луа (23 роки) — померла, проходячи лікування в реабілітаційному центрі. За кілька днів до смерті вона написала про себе на Твіттері: «Негідна любові» (Unlovable).
 • Олівія Нова (20 років) — померла від сепсису, експертиза показала, що в її крові на час смерті був кокаїн та алкоголь.
 • Тюрі Лав (31 роки) — померла від передозування наркотиками.
 • Шайла Стайлз (35 років) — померла уві сні.
 • Джон До (43 роки) — наклав на себе руки.

Середній вік життя порнозірки — 37 років! Проаналізувавши смерті 129 з них за 20 років, Деніель Дженнінгс підрахував, що в середньому вони живуть трішки більше ніж 37 років, що ледве становить половину життя пересічної людини.

І найстрашніше, після їх смерті ці відео лишають в інтернеті, і мільйони наївних глядачів будуть дивитись на те, що вбило цих людей. З темної сітки інтернету їх витягнути неможливо.

2. Смерть під час фільмування, яка залишається поза кадром.

Враховуючи, що левова частка порноматеріалів знімається людьми анонімно, існує елемент безкарності. Знайти інформацію про людей, які померли під час фільмування, дуже важко, адже ця інформація активно приховується.

У 2017 році Маркус А., який працює в цій індустрії понад 25 років, опублікував на Quora історію про те, як на його очах померла актриса. Під час фільмування її тривалий час душили, відбувся крововилив в мозок, і за 4 години вона померла.

В темних сітках цих відео є матеріали вбивства, сексу з людьми в непритомному стані, дітьми, тощо. СБУ в Україні та схожі служби країн не мають можливості виловлювати всіх злочинців.

3. Зґвалтування на камеру, або брехня про «їй/йому це подобається».

Деякі фільми підписані як «жорстокі», насправді є зафіксованим на камеру зґвалтуванням. Для того, щоб заспокоїти глядача там будуть написані тексти, на кшталт: «з її згоди», «вона таке любить/заслужила», «крики награні» — хоча за лаштунками лишається та частина, де людину силою, або погрозами примушують це робити.

Шеллі Лаббен, колишня порноактриса, працює над тим, аби витягати дівчат з цієї пастки. У 2013 році вона прочитала лекцію старшокласникам про реалії порно, і між іншим пояснила, як дівчата опиняються в цьому: «Всіх жінок в порно примусили, силували чи обманом туди привели. Працівники порно полюють на молодих дівчат віком 18, 19, 20 років в соціальних мережах. Я думаю, на декого з моїх слухачів теж так полювали. Вони пишуть в соціальних мережах: «О, ти така гарна, ти маєш полетіти в Лос-Анджелес, ти будеш моделлю». Ти летиш в Лос-Анджелес, мрієш про пляжі… Я знаю, бо я спасала звідти дівчат і сама в цьому була. Їх завозять в дешевий готель, де є 5-6 чоловіків та кілька працівників з камерами, і вони їх ґвалтують. Потім вони роблять з того фільм, публікують в Інтернеті, і кажуть їй: «Якщо ти скажеш хоч слово, ми відправимо це відео твоїй родині». Вони погрожують цим дівчатам кожен день. Працівники порно спокушають дівчат: ось тобі слава, ось тобі гроші, ось тобі гламур, ти будеш наступною найгарячішою порноактрисою».

Серед свідчень колишніх зірок є жахливі речі. Джессі розповідає, що її примушували працювати, коли вона захворіла і в неї була температура +40, і під час одного фільмування партнер став їй ногою на голову чим дуже перелякав. Енді на фоні цієї діяльності та принижень постійно вживала алкоголь, амфетамін та екстазі. Рейган душили, проте на її благання зупинитись — продовжували її страждання. Женевьєва постійно відчувала біль, але продюсер її ігнорував, аби отримати кадр.

Скріншот з лекції Шеллі Лаббен.

Інша дівчина, Алекса (Ванесса Белмонд), визнає, що обманювала людей про те, що їй подобається ця діяльність: «Як і більшість людей в порно, я трималася цієї брехні. Моя улюблена фраза, коли мене питали про якусь сцену була: Я роблю лиш те, що мені подобається! Я б цього не робила, якби мені це не подобалось. Я говорила це з фальшивою посмішкою і сміхом. Це повна брехня! Я робила те, що мусила, щоб «працювати» в порно. Я робила те, що дало б мені «славу» в індустрії».

4. Помста колишньому партнеру: оголений перед мільйонами незнайомців.

Відеопомста (та фото) — це матеріали, які були опубліковані без дозволу однієї зі сторін з метою принизити колишнього партнера. Інша людина може тривалий час цього не знати, хоча її чи його обличчя та тіло бачать все більше і більше незнайомців. Для прикладу, в Америці з цим зіткнулись понад 10 мільйонів людей, а в Італії 12,7% людей знають когось хто постраждав. Щобільше, порносайти викладають щоденно понад 3000 матеріалів цього жанру!

Це трапляється не тільки через наївність підлітків, які відсилають оголені фото та відео своїм партнерам. У 2012 році Рут Шнайдер звільнили з роботи в іллінойській школі після того як її колишній чоловік записав на камеру та виклав в інтернеті їх сексуальні зносини. Чоловік заперечив свою участь в цьому. Схожий скандал відбувся в житті українки Анастасії Д. у 2016 році, коли її відверті фото попали в інтернет, опубліковані іншою людиною.

5. Насилля над дітьми, як окрема забаганка багатьох глядачів.

6 липня 2020 року, поліція Бельгії викрила групу педофілів, які поширювали понад 9 мільйонів фото та відеоматеріалів з дітьми. В цю групу входили три бельгійці, один нідерландець та англієць. Вони створили посібник, якому слідували. Назва посібника була: «Як насилувати дітей найжахливішим чином» (How do I abuse children in the most horrible way possible). Хайді де Поу, яка займається допомогою дітям в цьому секторі понад 25 років, визнала, що до цього вважала «що бачила вже все». Під час судового розгляду, деякі з цих чоловіків почали ридати, вибачатись перед родичами дітей та просили зробити собі хімічну кастрацію.

Насилля над дітьми та образом дітей в порноіндустрії – це тема, якій треба присвячувати сотні матеріалів. Адже немає нічого більш ницого та жорстокого, аніж вчинити насилля над тілом та гідністю дитини, опублікувати це, і розуміти, що хтось отримує від цього задоволення! В той час як життя дитини часто незворотно зламане.

В дослідженні «Комплексний досвід дітей, які вижили після порнографії» А. Гевіртц-Мейдан зібрала такі дані:

 • майже половина опитуваних (дітей, які були в порноматеріалах) зазначили, що матеріали (відео та фото), створені за їх участі нанесли їм особливу шкоду в порівнянні з самим сексуальним насиллям
 • також близько половини зазначили, що їх хвилює, якщо хтось подумає, що вони хотіли мати цей досвід
 • стільки ж вказали, що бояться, якщо їх хтось впізнає.

Зрештою, дослідниця дійшла висновку, що є основні проблеми, які мають вже дорослі жертви насильницького порно: провина, сором та постійна вразливість.

Джина Пенн-Трейсі мріяла бути в Дитячому Театрі в Міннеаполісі. Їй було 14, коли вона приїхала та оселилась серед інших підлітків, аби проходити з ними одну програму. Одного вечора її зґвалтували кілька чоловіків, які там працювали. Вона була в такому шоці, що замість того, аби втекти — там лишилась. Інструктор Джейсон МакЛін брав дівчину на різні вечірки, де її били та ґвалтували. На люди Дитячий Театр показував спектаклі як-от «Аліса в країні чудес», чи «Франкенштейн», а поза лаштунками працівники знімали з дітьми порно та викладали в публічний простір. Коли вона подорослішала, хтось зі знайомих побачив порноматеріали з нею. Після того вона пішла в поліцію. Адміністрація Дитячого Театру взяла на себе зобов’язання допомогти постраждалим, але дитинство Джині вже ніхто не поверне.

На основному фото Джина Пенн-Трейсі, ресурс: explorelindenhills.com, на фото справа: Джина в молодості.

6. Герої мультфільмів в порно: спроба затягнути в це дітей.

З метою збереження та збільшення своєї аудиторії, очільники порноіндустрії знайшли шлях підсадити на це дітей. Під різними відео вони ставлять теги дитячих мультиків, на кшталт: «Дора-мандрівниця», чи «Рапунцель». Окрім цих тегів, вони публікують матеріали, де дитячі образи сексуалізують, і, до прикладу, Рапунцель буде показана оголена та зв’язана. Діти активно натискають на ці відео, коли бачать своїх улюблених персонажів, бо очікують побачити знайомі сюжети. Проте, натрапивши на порно раз і другий, наступного разу, ймовірно, вони шукатимуть його вже свідомо.

Крім того, реклама порно з’являється на ігрових сайтах, де є багато підлітків. Це не означає, що дитину треба закрити в коморі та ховати від світу, але батькам варто бути особливо обачними з тим, що відбувається в Інтернеті.

Це призводить до передчасного сексуального інтересу, нездорового бачення стосунків між жінкою та чоловіком. Крім того, самі діти стають сексуальними насильниками для інших дітей, торкаючись своїх одноліток дотиками сексуального характеру та показуючи відверті відеофрагменти та фото. В Британії понад 2500 дітей, серед яких є і 5-річні, вже стали небезпечними для інших дітей та потребують терапії. За 3 роки в цілому вони вчинили понад 5 тисяч сексуальних злочинів.

Один з відомих порносайтів настільки цинічно ставиться до того, що страждають діти, що на своїй сторінці запостив скріншот з Йодою з «Зоряних війн», в якого відкриті широко очі та написано: «10 секунд після того, як батьки йдуть з дому» — з логотипом їх сайту в його зіницях.

7. Торгівля людьми для поповнення індустрії «молодою кров’ю».

Людина — не товар. Проте саме такою її робить порноіндустрія. За яскравою картинкою та музикою, часто ховаються трагічні історії, де від людей з честю та гідністю, лишили для екранів тільки тіло. Наразі у світі є від 21 до 32 мільйонів людей, втягнутих в рабство. Серед них близько 22% людей втягнуті в сексуальне рабство та порнографію. Серед них є як люди, вкрадені та ізольовані, так і ті, які, як попередня героїня з Дитячого Театру, не воліли йти в порноіндустрію, але були змушені.

10 березня 2020 року сенатор Небраски (Канада) почав збір підписів для петиції на закриття ПорнХабу. Причина? Він дізнався, що сайт активно поширював відео дівчини, жертви торгівлі людьми, де вона була кілька разів зґвалтована. Крім того, людина, яка її утримувала, примусила її зробити аборт проти її волі. З питанням: «Скільки ще жертв торгівлі людьми та зґвалтувань покаже ПорнХаб»? — він просить підписати петицію.

6 липня 2020 року з’явилась новина про те, що поліція спіймала Браяна Д., який записав понад 80 фільмів з різними чоловіками. Зв’язуючи та доводячи деяких з них до наркотичного чи алкогольного сп’яніння, він вступав з ними в статеві зносини неприроднім способом — та без їх відома записував та викладав в Інтернет. А на Філіппінах близько 100.000 дітей є жертвами торгівлі людьми та сексуального рабства.

Дегуманізуючи людей, насильники використовують їх настільки довго, як можуть. І якщо їх жертви помирають, вони шукають їм заміну.

Але є і хороші приклади боротьби з торгівлею людьми. У 2018 році, в Індії, в поїзді їхав чоловік, якого звали Адарш. Він побачив 25 дівчат, які плакали та виглядали зляканими. Він швидко запостив інформацію про це на свій Твіттер, поширив для правоохоронних органів — і дівчата були врятовані! Ми маємо владу допомогти комусь, якщо просто вчасно помітимо їх стан.

Мозок людини — це основна ціль лялькарів порноіндустрії

У світі мільйони людей страждають на порнозалежність. На це впливає доступність цих матеріалів, швидкий дофамін та можливість ні за що не відповідати. Проте голка нового наркотику особливо небезпечна, бо впливає на наше мислення. Вчені різних країн багато досліджували вплив порно на мозок, і ми можемо зробити кілька висновків за їх результатами. У людей, які багато споживають цей продукт:

 • ослаблена здатність приймати рішення
 • є схильність до девіантної та протизаконної поведінки
 • з’являється нудьга до інтимних стосунків зі своїм партнером
 • виникає залежність, як від наркотиків.

Вплив порно на мозок.

Коментуючи цю проблему, ортодоксальний рабин Шмулі Ботеак сказав: «Сексуальна революція вбила секс тому, що знищила три важливі речі, які вели до еротичного бажання: недоступність, таємничість та заборону. Порно настільки відверте, що викликає нудьгу до людського тіла, тому люди починають більше його вживати… І ось ти стаєш залежним від кількості та різноманіття. І це дуже нудно! — і пізніше він додав, — Це псує спонтанність, сексуальну креативність та сексуальний авантюризм пари».

У 2019 році Україна потрапила в 20-ку країн, які найбільше дивляться порно. Серед християн статистика така ж висока. За дослідженням 2014 року, більш ніж половина чоловіків в церквах залежні від цього, і близько 15% жінок. Враховуючи, що ця тема часто табуйована в церквах, а люди стикаються з осудженням радше ніж допомогою, кількість залежних не зменшується. Служителям та батькам варто зреагувати на небезпеки, які має гачок порно для вразливих людей — і втрутитись.

Є низка ресурсів напрямлених на допомогу людям, які борються з порнозалежністю. Територія відповідальності — це просімейний проєкт, створений для того, аби допомогти людині усвідомити свою особистість та сексуальність відповідно до Божого задуму. Antiporno.tv — це ресурс, де зібрано 17 історій людей, які пов’язані з цією темою: колишні порноактори, люди, які займались проституцією, а також історії залежних від порно, серед яких є навіть пастор. Серед корисних християнських посилань: 9 причин приборкати порнозалежність (CREDO) та Отруйне порно — отруйний секс (СвітСтудентів).

Зрештою, порнографія є жахливим явищем. Постійна сексуалізація в різних сферах життя та виведення інтимного життя на широкий загал тільки стимулюють більшу сфокусованість людей на сексі. Постійне відкидання цнотливості як чесноти, а також рекомендації до раннього статевого життя під приводом боротьби за свободу навпаки заганяють людей, в тому числі молодь, у рабство від власних пожадань. Тому, якщо ми дійсно хочемо боротися з сексуальним рабством та порноіндустрією, то маємо лікувати нашу надмірно сексуалізовану культуру, яка перетворила Божий дар сексу на дуже небезпечну іграшку.