12 цікавих фактів про серіал «Обрані»

22 травня 2020 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Скріншот з серіалу «Обрані» (The Chosen).

У 2017 році вийшов серіал «Обрані» (The Chosen), який одразу прикував до себе увагу християн по всьому світу. В Україні ми дізнались про нього недавно, у зв’язку з появою захоплених записів в соціальних мережах.

Ми зібрали для вас 12 цікавих фактів про серіал і сподіваємось, що вони допоможуть вам побачити цю історію з іншого боку.

 1. Взагалі цього серіалу могло і не бути. Продюсер серіалу, Даллас Дженкінс, вважав, що його кар’єра знищена і не має перспектив. Перед тим як знімати «Обраних», Даллас Дженкінс зняв інший християнський фільм, який вважав своїм тріумфом — «Воскресіння Гевіна Стоуна». Проте до співпраці він запросив кінокомпанії, які знімали світські фільми про бійки. І як тільки ажіотаж навколо того фільму пройшов — вони не хотіли більше з ним працювати, а повернулись до світських фільмів. Даллас був у гнітючому стані, вони з дружиною плакали та молились, щоб зрозуміти — а що робити далі? В молитві Господь нагадав їм історію про те, як Ісус нагодував натовп 2 рибками та 5 хлібами. І сказав: «Пам’ятай, твоя робота полягає не в тому, аби нагодувати 5000 людей, а дати 2 рибки та 5 хлібів». Це стало стимулом для Далласа, повірити, що він зможе зробити для Бога новий і якісний медіапродукт. На його мінімум — Бог дасть Свій максимум.
 2. Актор, який грає Никодима — втомився від світських фільмів. Роль Никодима грає відомий голлівудський актор Ерік Аварі. Він грав у десятках фільмів і зрештою вийшов на пенсію. Проте, коли він прочитав сценарій, то зрозумів, що повинен зіграти цю стратегічну для Євангелія роль.

Фото: Ісус та Никодим, скріншот з серіалу «Обрані» (The Chosen).

 1. Актор, який грає Матвія, теж був ізгоєм в житті, і має обсесивно-компульсивний розлад. А в його персонажа — синдром Аспергера. Парас Патель каже, що в його героєві ви можете побачити звичайну людину, яка має труднощі в адаптації до світу. Побачивши комплексний образ Матвія, поза його роботою, можна зрозуміти, яку велику роботу робить в нас Ісус.
 2. Джонатан Румі, який грає Ісуса, вже грав Ісуса до цього. Він коментує, що його запрошували в різні проєкти на цю роль — «Два розбійника» (2014 р.), «Велика п’ятниця» (2015 р.) та інші. Проте саме цей серіал змінив його, як людину. На питання чому продюсер обрав саме Джонатана Румі на роль Ісуса, той відповів — він виглядав найбільш смиренно.
 3. Джордж Ксантіс, який грає Івана, вважає свою гримасу на човні — надто кумедною. Обличчя Івана, коли він бачить кількість риби спійману Петром, можна побачити майже у всіх роликах, трейлерах та рекламі серіалу. Сам актор каже, що вважає себе молодцем, що так переконливо розкрив рота.

Фото: Джордж Ксантіс, скріншот з серіалу «Обрані» (The Chosen) та каналу The Chosen на Youtube.

 1. Сцену, де Андрій каже Петру, що він знайшов Месію, знімали 7 годин. Це були перші 2 дні знімання і ніхто не попередив Ноа Джеймса, що будуть записувати саме цю сцену. Йому потрібно було передати радість Андрія, який знайшов Христа, ключову подію для серії — і він називає це найважчою для нього сценою. Що говорити, якщо за 7 годин фільмування їм навіть довелось зробити перерву на обід!
 2. Актриса, яка грає Марію Магдалину, як і її героїня, була в депресії. На момент, коли Елізабет Табіш погодилась брати участь в цьому проєкті, вона була на межі того, щоб піти з акторства. Вона була в стані 3-річної депресії та шукала ціль для свого життя. В якийсь момент вона переїхала до мами та подзвонила своєму агентові, сказавши, щоб він не долучав її до жодних проєктів. Але він не послухався, і долучив Елізабет до серіалу «Обрані». Коли він відправив їй сценарій, Елізабет плакала, бо відчула зв’язок з героїнею. «Я не грала її… Я відчувала — це я. Я все життя мріяла зіграти Марію Магдалину», — каже актриса в інтерв’ю.
 3. Для саундтреку в серіалі композитори поєднали блюз та близькосхідну музику. Особливо на вибір жанрів вплинула історія африканських рабів в Америці, які створили у свій час окремий пісенний жанр — спірічуелс. Пісні цього жанру були побудовані на біблійних сюжетах і поєднували біль та надію. У створенні музики для серіалу брав участь співак з християнського гурту «Jars of Clay» (Глиняний посуд). У створенні музики також брала участь Кейлін Різ, дівчинка з синдром Аспергера. Вона настільки гарно грала на віолончелі, що в ключовий момент, де Никодим визнає Ісуса за Месію, ми чуємо саме її. Музику з серіалу можна послухати тут.

Фото: Кейлін Різ, скріншот з каналу The Chosen на Youtube.

 1. Актор, який грає Андрія, мріяв грати спершу Петра, а потім Матвія. Проте, коли він прочитав про сцену, де Петро б’ється, а Андрій — спостерігає, він зрозумів, що це те, що він дійсно волів би грати. А чи ви задоволені вибором продюсера обрати саме цю роль для нього?
 2. Майже всі учні в серіалі — молодші 30 років. Для того, аби зробити серіал якомога наближеним до реальності, Даллас Дженкінс мусив ознайомитись з масивом досліджень щодо тих часів. І більшість з них вказують на те, що учні, скоріше за все, були підлітками, або юнаками, бо в ті часи за рабинами ходили молоді люди, не обтяжені сімейними зобов’язаннями. Лише Петро мав дружину, з того, що нам відомо.
 3. Фільм знімався за унікальною моделлю спонсорування. Зібравши попередній бюджет, команда розробила програму «Обрані» (The Chosen) для AppStore та GooglePlay, і саме там цей серіал можна подивитись. Логіка була така: глядачі дивляться серіал безкоштовно, бо за них хтось інший заплатив, і якщо серіал цікавий — то люди захочуть, щоб хтось інший подивився. Спершу продюсер сподівався, що вони таким чином зберуть хоча б 800$. Проте збори перевершили всі очікування і наразі не тільки тисячі переглядів було оплачено, а ще й проплачено фільмування наступних 3 сезонів!
 4. Сценаристи мають 4 принципи написання текстів, аби серіал був біблійним. Для того, аби написати гідний сюжет, творці серіалу витратили безліч часу, спілкуючись зі священиками, рабинами, читаючи історичні статті та описи. Проте все одно були люди, які критикували серіал за те, що там багато сцен, яких немає в Біблії. Наприклад, окремі сюжетні лінії Петра, Матвія, Марії Магдалини. Розуміючи думку критиків, продюсер записав відео, в якому він пояснив принципи їхньої роботи, в контексті написання сценарію. Він пояснює, що серіал — це не Біблія. Вона будується на персонажах та цитатах, проте серіал лишається художнім змалюванням подій. В Писанні вони нічого не міняють. Вони можуть змінити локацію, чи одяг, проте в словах героїв та Ісуса не міняють текст Писання. Вони не роблять нічого, що могло б суперечити Писанню. Тобто, єретичних ідей, чи окультних думок, речей, які суперечили б характеру Бога, чи Старому Заповіту. Вони роблять шоу правдоподібним. Щоб коли люди дивляться, в них було відчуття присутності в тій історії.

Якщо ви ще не подивились цей серіал — ми дуже радимо вам почати та поділитись своєю думкою щодо сюжету. Якщо ви вже подивились 1 сезон, то можете дізнатись більше про те, як цей серіал знімався на їх офіційному каналі тут.

Хорошого Вам перегляду!