Ліс хрестів: на звільненій Харківщині виявлено сотні могил закатованих

Сьогодні, 16 вересня, розпочалася ексгумація тіл сотень загиблих жителів Харківщини та розслідування обставин їх смерті. За даними Національної поліції, лише на околицях Ізюма виявлено 445 поховань, а після початку ексгумації виявилося, що загиблі мають також ознаки тортур.

За кілька днів після звільнення Харківщини правоохоронці відкрили 204 кримінальні справи, але це лише початок. Після повернення української влади та початкового розслідування вже виявлено 10 катівень, в яких російські окупанти піддавали тортурам місцеве населення. 

Викриття жахливих фактів окупації вже прокоментував президент Зеленський: «Це має бачити весь світ. Світ, у якому не повинно бути жорстокості й тероризму. Але все це є. І ім’я цьому – Росія. На місці масового поховання в Ізюмі виявлено понад 400 тіл. З ознаками тортур, загиблі внаслідок ракетних обстрілів, діти, військові ЗСУ».

Також президент звернувся до світу із закликом дати чітку оцінку діям агресора: «Росія вже стала найбільшим джерелом тероризму у світі. Жодна інша терористична сила не залишає по собі стільки смертей. Це треба закріпити юридично. Світ має діяти. Необхідно визнати Росію державою – спонсором тероризму».

Для росії не існує ніяких моральних чи правових меж. Вона втрачає не лише свій статус нібито потужної сили на світовій арені, але й державність як таку. Ведення бойових дій шляхом тотального і системного порушення міжнародного гуманітарного права і звичаїв війни руйнує всі шанси для збереження режиму в майбутньому, а використання в’язнів як найманців для ПВК «Вагнер» нівелює всю правову систему залишків російської державності.

Ліс хрестів на Харківщині — та ж сама реальність, яку ми бачили наприкінці березня на Київщині, той самий почерк, аналогічна жорстокість і дикунство. Вочевидь, нам ще доведеться побачити повторення цих жахів після звільнення інших окупованих територій.

Ніхто цього не забуде ані в Україні, ані в Європі чи світі. Історія багатосотрічної кривавої кремлівської машини повинна отримати свою розв’язку. Україна має повернути всі свої території і про це варто молитися, пам’ятаючи, що мільйони людей донині залишаються в окупації та чекають звільнення.

Джерела:

https://glavcom.ua/country/incidents/zakatovani-vijskovi-ta-tsivilni-zelenskij-rozpoviv-pro-zvirstva-rosijan-v-izjumi-875799.html

https://www.dw.com/uk/kativni-j-masovi-pohovanna-strasnij-spadok-okupacii-harkivsini/a-63153796

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3572485-zmi-sogodni-vidvidaut-izum-de-znajsli-masove-pohovanna-ludej.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required