За крок до Європейського Союзу
(більше…)
27 лютого 2022 російська влада взяла в полон капелана ПЦУ Василя Вирозуба. На 72-ий день війни, 06 травня, його було звільнено.
Василь Вирозуб мав завдання евакуювати зі Зміїного острова тіла загиблих захисників. Гуманітарна місія на судні «Сапфір» відбувалася за попередньою домовленістю з російською стороною. Однак з’ясувалося, що загиблих на острові немає. Ворог використав ситуацію як привід, щоб підступно заманити рятувальне судно, на якому не було озброєння і захопити його разом з цивільним екіпажем та священиком.
Капелан Василь Вирозуб. Джерело фото поки невідоме
На своїй Фейсбук-сторінці друг священика, Олександр Єфременко, пише: «Починаючи з 27 лютого 2022 року перебував у полоні окупаційних військ російської федерації. Тепер про це можна говорити офіційно і публічно. Всі деталі згодом»
Звільненням займалася Ірина Верещук та команда Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Крім того, з полону окупантів повернули 41 людину, включаючи 11 жінок. Додому повертаються 28 військових і 13 цивільних.
Капелан незадовго на захоплення. Джерело: Одеська єпархія ПЦУ
Джерело:
https://lb.ua/society/2022/05/06/515952_ukraina_provela_obmin_polonenimi_i.html
https://www.facebook.com/AlexandrYefremenko/posts/3156178661318207