Instagram заблокував сторінку найбільшої порнографічної платформи

3 вересня Instagram призупинив дію облікового запису найбільшої порнографічної платформи Pornhub. Сторінка мала понад 13 мільйонів підписників і понад 6 тисяч публікацій. Хоча акаунт в Instagram не містив власне порнографічного контенту (такий на платформі швидко видаляється), проте суть і популяризація аморальної платформи, вочевидь, стала тригером, що спровокувало видалення.

Порнографічна компанія використовувала багатомільйонну instagram-сторінку як можливість залучити нову аудиторію, включно з неповнолітніми (будемо відверті, більшість підлітків мають особисті сторінки в Instagram). Також PornHub через свої соцмережі заохочував ставати не лише користувачами платформи, але й творцями контенту (поширювати власні порнографічні матеріали).

Instagram, який належить компанії Meta, офіційно не коментує бан PornHub, але наразі відомо, що видалення непристойної сторінки може бути  пов’язане із діяльністю груп, які проводять антипорнографічні кампанії. Одна з найбільших таких організацій TraffickingHub — центр боротьби з торгівлею людьми і сексуальною експлуатацією.

PornHub регулярно потрапляв у скандали з поширенням дитячої порнографії та отримання прибутку (монетизації відео шляхом розміщення реклами) від зображення зґвалтувань, жорстокого поводження з дітьми та іншого сексуального насильства. Платформу без перебільшення можна назвати смітником аморальності та фактором поширення і комерціалізації сексуальних злочинів. 

У твітер-коментарі TraffickingHub заявив, що Instagram і Meta прийняли «правильне рішення, розірвавши зв’язки з Pornhub», і що настав час іншим великим технологічним компаніям, таким як Google, Amazon і Microsoft, «наслідувати їхній приклад». Блокування також підтримав американський Національний центр з питань сексуальної експлуатації (NCOSE).

TraffickingHub позиціює себе як борця з торгівлею людьми і сексуальними злочинами. Також відомо, що ця правозахисна організація пов’язана з євангельськими християнськими групами, які виступають за повне скасування будь-якої форми проституції та комерційної порнографії.

Блокування Instagram-сторінки PornHub не означає прихильність Meta до християнських цінностей (не варто забувати також про блокування просімейного контенту та цензуру інформації про російсько-українську війну), однак цей добрий прецедент вказує на певні позитивні явища.

По-перше, в суспільній свідомості все ще зберігається оцінка порнографії як шкідливого, небезпечного чи, як мінімум, небажаного явища. По-друге, в США та інших державах християнські організації, які обирають поступовий і складний шлях боротьби з різними негативними явищами рано чи пізно матимуть певні перемоги (прикладом можуть слугувати також багаторічні лобістські кампанії проти абортів, які призвели до скасування в США федерального дозволу на дітовбивство).

Джерела:

https://www.theverge.com/2022/9/5/23337535/instagram-removes-pornhub-official-account

https://endsexualexploitation.org/articles/instagram-removes-pornhub-account-after-repeated-calls-from-ncose-international-advocates-and-survivors/

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required