logo

ІМПІЧМЕНТУ ТРАМПА НЕ БУДЕ

6 лютого 2020 р. \ оновлено 22 лютого

Вчора Сенат повністю виправдав Дональда Трампа, чим завершив роздмухану історію з імпічментом.

Весь день 5 лютого американські медіа були прикуті до подій в Сенаті. Там розглядалася справа проти президента США Дональда Трампа, якому загрожував імпічмент, ініційований групою демократів на чолі з Ненсі Пелосі. Провідні ліберальні медіа не один місяць розхитували й актуалізували тему імпічменту, особливо це було помітно в останні тижні перед голосуванням.

Коли справа дійшла до голосування, нічого непередбачуваного не сталося. Підтримали визнання Трампа винним лише 48 членів верхньої палати за першим пунктом звинувачень (зловживання владою та тиск на українських політиків) і 47 по другому (перешкоджання роботи Конгресу); проти проголосували 52 і 53 відповідно. Для усунення Президента з посади було необхідно зібрати дві третини голосів сенаторів.

Нічого дивного в голосуванні Сенату немає. Рішення Верхньої палати парламенту було прогнозованим, враховуючи більшість республіканців та відверто слабкі аргументи проти Трампа. Вся ця скандальна історія насправді не більше, ніж інформаційна кампанія в ході передвиборчого процесу.

Для України ця історія теж важлива. І не лише тому, що наша держава фігурувала в справі про імпічмент. Всім було зрозуміло, що Сенат буде голосувати проти, а справа проти американського президента є частиною передвиборчої кампанії. Та республіканці при владі завжди демонстрували більш рішучу політику як щодо України, так і в ключових питаннях тривалих конфліктів.Також збереження республіканців у Білому домі необхідне для мінімального утримання консервативних трендів у американській та світовій політиці.

Звичайно, віруючим людям важко назвати Дональда Трампа зразковим християнином чи високим моральним авторитетом. Однак політична ситуація сьогодення ставить американців перед вибором: або представник консерваторів з не найкращою репутацією, проте послідовний правий політик, або соціалісти з Демократичної партії з явно антихристиянськими позиціями по морально-етичних питаннях. Вибір видається очевидним.

Досвід 2008-2016 років, коли влада була в руках демократів, демонструє негативні зміни в морально-етичних аспектах американців (особливо молоді). Натомість прихід до влади консерваторів із Республіканської партії призупинив тотальне падіння в ліволіберальну утопію, повернувши в публічний простір питання про основи США (віру, свободу, патріотизм тощо).

Спроба імпічменту Трампа – це лише початок передвиборчої кампанії. Попереду на нас чекають довгих 9 місяців президентських перегонів, від результату яких значною мірою залежить глобальна світова політика. Як не дивно, але чільне місце в даному протистоянні відведено ідеям та цінностям, які вже не першу президентську кампанію розділяють прихильників республіканців і демократів. В 2020 році очікується чергове загострення дискусій довкола гострих питань міграції, свободи віросповідання й економічних свобод, гендерної та ЛГБТ-пропаганди, абортів, мультикультурності тощо…