logo

Про героїчний спротив і стійкість мешканців постраждалих міст

7 березня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Президент Володимир Зеленський ініціював надання статусу міста-героя Харкову, Чернігову, Маріуполю, Херсону, Гостомелю і Волновасі. Ці міста особливо постраждали від російської агресії, але є ще низка населених пунктів, чиї жителі показали просто фантастичну стійкість і героїзм.

Наразі найтяжча ситуація в містах, які постійно обстрілює ворог, де тривають бої (Харків, Волноваха, Маріуполь, Ірпінь, Буча, Гостомель, Чернігів та інші). Окуповані та оточені міста переживають тяжкі дні, проте їх населення щоразу доводить наскільки дивовижним є український народ і цьому є десятки підтверджень за останні дні.

Вже систематично проводяться мітинги у Херсоні і це не просто зібрання людей у мирній демократичній Україні, а справжній вияв безстрашності. Кремль сподівався закріпити в місті «руський мір» чи навіть створити гіпотетичну ХНР; в центрі Херсона окупанти створили пункти роздачі гуманітарної допомоги, але містяни відмовилися брати щось з рук ворога.

Цивільні херсонці виступили проти озброєної ворожої армії. Кадри цього героїчного маршу облетіли весь світ: беззбройний натовп іде на російських окупантів, які мають військову техніку та намагаються залякати людей пострілами, однак херсонці залишаються безстрашними і не зупиняються.

У Бердянську також тисячі людей вийшли на протест із українськими прапорами під дулами автоматів, під реальною загрозою бути просто розстріляними російськими окупантами. Останні, вочевидь, самі не очікували такого повороту, такої безстрашності цивільного населення. Аналогічні мітинги відбувся і в Генічеську та Новій Каховці. «Русские домой! Закройте небо над Украиной», — скандували люди, рухаючись маршами по окупованих містах.

Сьогодні, 7 березня, пройшов марш за Україну в Мелітополі, Запорізької області. Тисячі людей вийшли на вулицю, щоб зупинити захоплення міста. Мелітополь вже перебуває на межі гуманітарної катастрофи і містяни категорично не погоджуються з присутністю російських окупантів. «Ми без зброї. У нас немає зв’язку, не ходить транспорт. У нас закінчується їжа. Священники їздять по хатах, годують людей», — повідомила обурена місцева лікарка про становище в місті для BBC.

Проти російських окупантів довго трималися жителі Енергодару. Тисячі людей виходили на протести, щоб захистити місто, але загарбники відповіли вогнем, внаслідок чого кілька людей були тяжко поранені. Однак навіть в окупації зібрався цілий натовп, щоб провести в останню путь загиблих захисників міста.

Закликаємо продовжувати молитися за перемогу над агресором, за збереження життів людей, які знаходяться в зоні небезпеки, а також за найшвидше розблокування шляхів забезпечення міст гуманітарною допомогою.