16 квітня п’ятеро суддів Верховного суду Сполученого Королівства одноголосно постановили, що поняття «жінка» і «стать» у Законі про рівність 2010 року мають тлумачитися виключно як біологічна стать, визначена при народженні.
Це вирок у справі організації For Women Scotland, яка виступає за збереження прав жінок, які базуються на біологічній статі. Її представники оскаржували розпорядження шотландського уряду щодо законодавства 2018 року, яке передбачало збільшення кількості жінок у держустановах, включаючи трансгендерів. Шотландська влада наполягала на тому, що трансгендери є жінками у правовому полі. Проте Верховний суд постановив, що юридичну силу має саме біологічна стать.
Рішення викликало великий суспільний резонанс, адже для багатьох британців це сприймається як крок до повернення здорового глузду. Активісти For Women Scotland буквально святкували біля Верховного суду та наголосили, що будуть продовжувати відстоювати біологічне визначення жінки у медичних установах, у спорті та в місцях позбавлення волі.
Лідер консерваторів (торі) Кемі Баденок також привітала це рішення: «Твердження «трансгендерні жінки — це жінки» ніколи не було правдивим і зараз також не відповідає дійсності в законі. Це перемога для всіх жінок, які зіткнулися з особистим насильством або втратили роботу через те, що заявили про очевидне».
Водночас низка ЛГБТ-організацій висловили обурення. Зокрема, представники групи Stonewall назвали рішення «тривожним сигналом» для трансгендерної спільноти. Проте у британському суспільстві вже формується дедалі глибше несприйняття гендерної ідеології в її радикальній формі. Навіть провладна Лейбористська партія привітала рішення суду, заявивши, що це рішення принесло «ясність і впевненість».
Позитивну оцінку суддівському висновку дав і директор Євангельського альянсу Великої Британії Пітер Лайнас: «Я думаю, що це відображає постійний зсув нашої культури до таких речей, як реальність», — сказав він у відео, яке опублікував на Х та закликав християн використовувати цей привід для обговорення з близькими про значення біологічної статі.
Хоча для консервативної громадськості це однозначно позитивна новина, проте рішення суду є лише першим кроком до повернення здорового глузду. Контекст цього рішення є неоднозначним, адже предметом розгляду були певні преференції для жінок в політиці, що можна тлумачити як позитивну дискримінацію. Проте визнання об’єктивності біологічної статі, яке схвалене провідними партіями, вже показує певний суспільний консенсус щодо об’єктивної реальності.