В Одесі пройшла традиційна Пасхальна реконструкція

April 15, 2025

У неділю, 13 квітня, в Одесі на вулиці Дерибасівській відбулася вже традиційна Пасхальна реконструкція із відтворенням подій останніх днів земного життя Ісуса Христа. В умовах війни таке дійство вже не перший рік надихає містян та демонструє перемогу і радість після віроломних подій, розчарувань і тяжких випробувань.

Понад 300 учасників у автентичних костюмах представили глядачам сцени подій Таємної вечері, молитви Ісуса в Гетсиманському саду, суду за участю Понтія Пилата й розп’яття на Голгофі. Центральною вулицею міста пройшла символічна Хресна хода, під час якої актор, що грав Ісуса, ніс дерев’яний хрест. Ця подія зібрала на Дерибасівській сотні глядачів, а наприкінці дійства відбулася міжконфесійна молитва за Україну.

Одним з учасників реконструкції був Роман Медяник, який зіграв роль римського центуріона. Його костюм, зшитий вручну за античними зразками, включав лорику сегментату — характерний обладунок легіонерів, туніку, військовий ремінь і короткий меч «Гладіус».

Історична достовірність є однією з унікальних ознак одеської реконструкції. В ході театральної реконструкції актори використовували 12 автентичних музичних інструментів того часу. Одна з учасниць постановки Марина Сердіченко, яка постала у образі римської матрони в інтерв’ю Суспільному розповіла, що її образ «повністю реконструйований і навіть тканини до ниточки профарбовані за античною технологією».

Захід об’єднав близько 300 акторів, а також велику команду організаторів — понад 120 людей працювали над технічним забезпеченням, костюмами і сценарієм. Протягом багатьох років реконструкцію організовують фонд «Добрий Самарянин» і Одеська Народна Церква, які цьогоріч подякували і численним громадським організаціям та місцевому бізнесу за сприяння в постановці.

Пасхальна реконструкція в Одесі — це не просто розважальна театралізація, але подія, що оживляє події 2-тисячолітньої давнини та вселяє надію, особливо в цих тяжких обставинах. Організатори намагалися донести глядачам обнадійливе послання, що Голгофа — це не кінець, а шлях до Воскресіння.

Фото: Добрий Самарянин, Суспільне Одеса