«Я був неправий»: радник Трампа закликає США до масштабної підтримки України

April 15, 2025

Після візиту до України (зокрема до Бучі та Кривого Рогу) американський пастор і соратник Дональда Трампа Марк Бернс заявив, що кардинально змінив свою позицію щодо війни та назвав військову допомогу Україні «питанням совісті». 

В інтерв’ю виданню Kyiv Independent Марк Бернс, якого у США називають «духовним радником» Трампа, заявив, що більше не може мовчати про жорстокість Росії. За його словами, поїздка до Києва, Бучі та Кривого Рогу, де він на власні очі побачив наслідки російських атак і загибель дев’яти дітей, докорінно змінила його погляди.

Пастор заявив, що змінив думку самостійно і ніхто не змушував його їхати в Україну. Він сам оплатив поїздку та проживання тут. Він на свої очі побачив зруйновані церкви і наслідки обстрілів цивільних.

Попри всі нинішні обставини, Бернс заявив, що підтримує Дональда Трампа, однак закликає його і всіх республіканців змінити своє ставлення до України:

«Моя підтримка України — це не напад на нього, а заклик до кожного республіканця, кожного консерватора, кожного американця та тих у всьому світі, кому, як і мені, промили мізки фейкові ЗМІ про Україну. Наприклад, фейкові новини припускали, що Україна ненавидить церкви, Україна ненавидить служіння, що вони навмисно руйнують їх. Що ж, це нахабна брехня...»

Марк Бернс відкрито говорив про проблему обману американських християн та потребу йти за совістю і не боятися визнавати свої помилки:

«Моє серце як людини Божої почало виливатися, і відтоді я повторюю це повідомлення, що я був неправий. І сила хреста вчить мене визнавати, коли ти не правий, мати упокорене серце і говорити: "Я був не правий"».

Коментуючи роль та дії Володимира Путіна, пастор охарактеризував його як «зло, чисте зло». Він чітко визначив агресора в цій війні та заявив, що Україна є суверенною державою, а дії Росії — це воєнні злочини.

Попри свої переконання, Бернс залишається прихильником Трампа, що виглядає дивно і неоднозначно на тлі дій і заяв останнього. Ані Дональд Трамп, ані Джей Ді Венс не відвідували Україну особисто під час повномасштабної війни, проте висловлювали скептицизм наративу про однозначність російських злочинів чи бодай визнання дій Росії злочинними.

Після обстрілу Сум 13 квітня американський президент не засудив Росію, але заявив, що росіяни припустилися помилки і про це треба питати їх. Його соратник Венс назвав поїздки політиків до Бучі «пропагандистськими турами» і що йому насправді байдуже, що станеться з Україною. Їхні заяви та дії потребують моральної оцінки американськими церквами, але чи знайдеться достатньо християн, готових говорити про це?