Жодного мирного договору без повернення дітей: християнські лідери США звернулися до Трампа

April 10, 2025

3 квітня американські християнські лідери направили листа до президента Дональда Трампа і держсекретаря Марко Рубіо з вимогою сприяти звільненню 20 тисяч викрадених українських дітей та не укладати жодної мирної угоди до їх повернення.

Підписанти листа чітко декларують визнання агресії Росії як причину перебування цих дітей на території РФ, а також засуджують тиск і політичний вплив на них протягом трьох років: 

«Ці діти віком від чотирьох місяців до 17 років були піддані політичному перевихованню, військовій підготовці та примусовій асиміляції в російське суспільство».

Також у листі згадується необхідність визнання викрадення дітей як злочину проти людяності:

«Женевська конвенція чітко захищає дітей під час війни, а також від депортації чи примусового переміщення населення є порушенням міжнародного права, що потенційно може становити злочин проти людства... Сполучені Штати зобов’язані дотримуватися цих правових і моральні принципи, не закривати очі в гонитві за дипломатичною доцільністю».

Християнські лідери однозначно закликають Дональда Трампа втрутитися, а також підтримують активну роль Сполучених Штатів у поверненні дітей і відновленні справедливості, бо обов’язком християн є захист бідних, вдів, сиріт і приходьків:

«Оскільки Сполучені Штати просувають переговори про припинення вогню та потенційну мирну угоду між Україною і Росії, однією з ключових умов України є безпечне повернення цих викрадених дітей. Ніякої мирної угоди має бути підписано, доки українські діти не повернуться додому».

Цей лист демонструє однозначність в оцінці проблеми християнськими лідерами різних деномінацій та поглядів. У переліку підписантів президент євангельської гуманітарної організації World Relief Майал Грін, представник Південної баптистської комісії з етики та релігійної свободи (ERLC) Брент Лезервуд, директор Комісії християнського життя Генерального з’їзду баптистів Техасу Кеті Фрудж, президент Національної асоціації євангелістів Волтер Кім та інші. Перелік підписантів постійно поповнюється.

Загальна риторика і вимога не підписувати мирних угод без повернення всіх викрадених дітей є добрим знаком і свідченням, що американські християни ще пам’ятають, що таке цінність стояти на боці правди. Проте непередбачувана політика нинішньої адміністрації та цинічні підходи до зовнішньої політики дають підстави сумніватися, чи дослухаються Трамп і Рубіо до заклику із відкритого листа.