Талібан вводить драконівські обмеження для населення

September 2, 2024

Понад три роки тому Талібан остаточно захопив Афганістан і запровадив жорсткі обмеження для всього населення, що включає переслідування всіх немусульман (особливо християн), заборону на середню і вищу освіту для жінок, запровадження законів шаріату і заборону на західний спосіб життя і неісламську культуру. Наприкінці серпня Талібан видав нові закони, які повністю виключають жінок із публічної сфери.

Тепер жінки в громадських місцях не мають права говорити вголос і співати, бо влада розцінює їх голос як «інтимний». Говорити вони можуть лише зі своїм чоловіком, або родичами. Радикальний уряд заборонив показувати обличчя, а їх тіло має повністю покривати бурка, за якою навіть очі не має бути видно. Ще жінкам забороняється дивитися на чоловіків, з якими вони не пов'язані кровною або шлюбною спорідненістю, і навпаки. Їхати далі, ніж на 78 кілометрів жінки можуть лише у супроводі чоловіка-родича (махрама).

Запроваджено і деякі обмеження для чоловіків. Вони зобов’язані виконувати мусульманські ритуали (уникання цього призведе до попереджень, штрафів і навіть ув’язнень). Також заборонено носити західний одяг і голити бороду, вмикати музику в автомобілі та навіть дружити чи допомагати немусульманам.

Організація Об’єднаних Націй вже традиційно висловила стурбованість, бо закон був прийнятий через місяць після звіту ООН про і до того складне становище жінок в Афганістані. Проте навіть на цей риторичний протест головний речник уряду Талібану Забіхуллах Муджахід відповів вимогою уникати «зарозумілості» з боку тих, хто, за його словами, «може бути не знайомий з ісламським правом» і назвав докори «проявом нахабства». 

Наразі ООН продовжує співпрацю з радикальною владою Афганістану, хоча все вказує на те, що Талібан не буде слухати нікого і не готовий дотримуватися мінімальних уявлень про людську гідність. Після ухвалення нових «законів моралі» речник ООН Стефан Дюжаррік заявив про готовність продовжувати працювати із зацікавленими сторонами в Афганістані, включаючи Талібан, а представник Управління Верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані висловила готовність організації і тепер «конструктивно взаємодіяти з Талібаном».

Історія з нинішнім становищем Афганістану вкотре демонструє глибоку кризу ООН та поглиблення «варваризації» сучасного світу на тлі ослаблення Західної цивілізації. За дипломатичною мовою і постійними деклараціями розвитку й співробітництва немає жодних реальних кроків для покращення становища людей у країнах з деспотичним урядом чи в зонах бойових дій.

Сьогодні існує дуже серйозний розрив між концепціями сталого розвитку і реальним світом 2024 року. Ядерна країна може просто захопити частину свого сусіда, а питання видимості обличчя і довжини бороди стає приводом до затримання. Дуже абсурдно виглядають вимоги скорочення CO2 чи комфорту для трансгендерів від організації, яка механічно продовжує співпрацю із урядом радикальних ісламістів і закриває очі на систематичні вбивства і катування українців.