Камала Гарріс стане новим кандидатом від Демократичної партії?

July 23, 2024

У драматичній епопеї американських виборів за останні тижні відбулися великі зрушення. Спочатку Дональд Трамп переміг Джозефа Байдена на дебатах, далі слідувала паніка в демократичному таборі. 13 липня відбувся замах на республіканського кандидата, а 21 липня чинний президент оголосив, що знімає свою кандидатуру з виборів та підтримав потенційного кандидата Камалу Гарріс.

Віцепрезидент Гарріс не настільки відома, як Байден, тому в Україні сприймається здебільшого як свіжа надія на перемогу над Трампом. 50 партійних очільників штатів вже висловили підтримку новому кандидату й найімовірніше саме вона представлятиме Демократичну партію.

Однак у США вона вже має неоднозначну репутацію і висунення її кандидатури є скоріше вимушеним, ніж бажаним кроком для самих демократів. Окрім публічної підтримки американських ліволібералів та висловлення їм лояльності по всім суперечливим морально-ідеологічних пунктах, Камала має дві вагомі проблеми, які можуть стати факторами провалу як кандидата, так і потенційного президента.

Джо Байден назвав свого віцепрезидента «прикордонним царем» і доручив їй побороти прикордонну кризу, яка загострилася протягом останніх 3 років. Із незахищеністю південного кордону пов’язаний катастрофічний ріст злочинності в прикордонних штатах, адже кримінальні елементи з Латинської Америки користуються «прозорим» кордоном, щоб не лише потрапили до Сполучених Штатів, але й залишатися там анонімними. Саме тому захист кордону без перебільшення нині є питанням №1 для виборців.

За весь цей період Камала Гарріс ніяк не покращила ситуацію, не вжила необхідних дій для захисту кордонів, але натомість вирушила в турне по країнах Латинської Америки, переконуючи їх не їхати до США. Вона буквально ігнорувала кризу і навіть досі не спілкувалася з начальником прикордонного патруля. Це є гострим недоліком її як управлінця та прикладом неспроможності знайти дієву відповідь на виклик.

Ще одна слабка сторона Гарріс — зовнішня політика (це пріоритетно для України). Вона не має досвіду, який мав Байден, і була слабко залучена взагалі до стосунків з Україною та НАТО. Разом з цим, вона брала участь в Мюнхенській безпековій конференції та Українському саміті миру в Швейцарії, де наголошувала на важливості глобальної співпраці. Однак її особиста віддаленість від безпекових питань штовхає до висновку про виголошення скоріше лінії партії, ніж власної позиції.

Президент Байден зараз лікується від covid-19 і офіційне визначення кандидата від Демократичної партії відбудеться 7 серпня. До виборів ще залишається час і драматизм останнього місяця продемонстрував, що може змінитися дуже багато.