На Волині розпочали знімати фільм про репресії протестантів в СРСР

January 31, 2022 \ updated February 22, 2024
Зображення: Фото зйомок з Фейсбук-сторінки Сергія Шараєвського.

У цьому місяці почались зйомки історично-документального фільму про репресії протестантів в часи Радянського Союзу. Над фільмом працює продакшн-студія «Правда Pro», керівником якої є Сергій Шараєвський. Ця компанія займається створенням фільмів вже понад 10 років. Серед них є фільм «Справа дев’ятнадцятьох» (про українське підпілля на Волині), серії фільмів «Правда про алкоголь», «Поговоримо про сім’ю», та інші.

Фото зйомок з Фейсбук-сторінки Сергія Шараєвського.

В коментарі для інформаційного агенства «Світогляд» Сергій Шараєвський зазначив:

Хоча фільм документальний, але є такий режисерський задум, щоб використати ігрові сцени. Там буде три невеличких короткометражних сюжети та фонове відео, яке відбиватиме дух епохи, дух того часу, передасть страждання християн. Одна сцена буде знята у Володимирі, хоча за сюжетом події відбуватимуться в Харкові. Ще одна у лісі в Сокиричах.

Читати: Інтерв’ю з Сергієм Шараєвським: «Християнство – це втілення в життя християнських цінностей»

Сергій Шараєвський працює над фільмом, джерело: особиста фейсбук-сторінка.

Робота над фільмом про гоніння на протестантів почалась ще близько 2 років тому. Тоді команда Шараєвського збирала інтерв’ю з очевидцями тих випробувань. А саме знімання почалося на початку цього року. Основним наративом фільму є протистояння віри простої людини і величезної атеїстичної машини комуністичної держави. До роботи було залучено близько 26 акторів, серед них: реконструктори Військово-історичної гурпи «Азимут», актори Волинського драматичного театру, луцького театру «Гармидер» та інші. Щібльше, участь у зйомках взяли собаки Національної гвардії України. Для них проводили окремий кастинг.

Фото зйомок з Фейсбук-сторінки Сергія Шараєвського.

Про масштаб зйомок свідчить широка мережа організацій, інституцій та установ, залучених до створення фільмів. Так, для допомоги в організації та проведенні одного з етапів зйомок долучились: Військова частина 1141 Національної гвардії України м. Луцьк, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, ДП Ківерцівське лісове господарство, «Гармидер» ангар-stage, ВІГ «АЗИМУТ», ТІЦ Володимир-Волинської міської ради, Володимир-Волинське Вище професійне училище, Одеська кіностудія та Луцька Біблійна Церква – як зазначено в одному з Фейсбук-постів Сергія.

Готовий фільм можна буде побачити наприкінці 2022 року.