Заборонити аборти після 6 тижнів: низка штатів пішли шляхом Техасу

September 27, 2021 \ updated February 22, 2024

Сьогодні в США розгортається черговий етап протистояння між ідеєю легального вбивства дитини і захистом ненароджених. Доки каліфорнійські демократи волають про тотожність заборони абортів із політикою Талібану, 22 вересня Флорида повторила шлях Техасу і долучилася до групи штатів із найефективнішими обмеженнями щодо абортів.

Американські прихильники абортів ненавидять губернатора Техасу Грега Ебботта, який нині став символом максимального захисту життя. Кілька тижнів тому набрав чинності закон штату, підписаний Ебботтом, який забороняє будь-які аборти після 6 тижнів вагітності. Мейнстримні медіа та ліві активісти негайно охрестили його «драконівським», бо більшість вагітностей виявляються значно пізніше, а тому це шлях до повної мінімізації абортів.

Окрім кримінальної відповідальності за вбивство ненароджених дітей, закон Техасу є абсолютно чітким, однозначним і охоплює всі аспекти процесу здійснення аборту. Його виконання делеговано не державним наглядачам, а окремим громадянам, які самі отримають 10 000 доларів або більше, подаючи позови проти лікарів, працівників клініки з абортів, водіїв таксі та будь-яких інших свідомих чи несвідомих спільників у проведенні аборту після 6 тижнів. Тепер цей принцип переноситься і в законодавство інших штатів.

Окрім Техасу і Флориди закони про захист серцебиття (серце дитини починає битися після 6 тижнів) розробляються ще в п’яти штатах: Арканзасі, Північній та Південній Дакоті, Міссісіпі та Індіані. Населення цих штатів є досить консервативним і тут республіканці щоразу отримують впевнену перемогу. Попри наявну волю законодавців захистити життя, тут вже активізувалися групи прихильників і лобістів переривання вагітності (включно із найбільшою мережею абортаріїв «Планованим батьківством». Інші групи лівих (включно із «синіми» штатами) готують механізми тиску чи навіть шляхів обмеження прав штатів.

Коли Конституційний суд відмовився розглядати позов генеральної прокуратури проти штату Техас щодо конституційності закону, то прихильники абортів на чолі з демократами пішли по допомогу до уряду і федеральної влади. В суперечку втрутився і президент Джо Байден, який, попри католицьке віросповідання, є беззаперечним прихильником абортів. Він заявив, що розгляне «які кроки може зробити федеральний уряд, щоб забезпечити жінкам доступ до безпечних і законних абортів, які захищає Роу» рішення Верховного суду 1973 року.

Воля демократів щодо абсолютного доступу до абортів трансформувалася в законопроект, який наразі розглядається Палатою представників. Він передбачає федеральний (!) дозвіл на здійснення абортів до самого народження. У випадку його прийняття воля техасців чи громадян інших штатів буде знівельована і вони втратять найменшу можливість консервативно впливати на правові акти із суперечливою моральною складовою.

Звичайно, обмеження абортів до 6 тижнів – це не абсолют моральності. Справді високий стандарт гуманності й цінності життя – це захист людини від моменту зачаття, але закон, що обмежує понад 90% вбивств дітей – це справді те, що варто захищати і підтримувати.