Без статі з перших днів життя: в США пропонують змінити стандарт свідоцтва про народження

August 1, 2021 \ updated February 22, 2024

Американська медична асоціація виступила за скасування визначення статі в свідоцтві про народження дитини. Відповідну резолюцію було опубліковано ще в червні, однак лише зараз вона привернула увагу ЗМІ.

Якщо рішення «науковців» з АМА підтримають чиновники (що цілком може бути), то в свідоцтвах про народження не буде зазначатися стать, щоб запобігти майбутній «дискримінації на основі ідентичності» та дати можливість особі пізніше вирішити, до якої статі вона себе відносить.

Юридичне визнання статі, включене до свідоцтва про народження, закріплює біологічну різницю між чоловіками та жінками. Сьогодні більшість штатів (48) та округ Колумбія дозволяють людям вносити зміни до свого статевого визначення у свідоцтво про народження, а 10 з них взагалі ввели нейтральне позначення «X» (тобто стать не визначена) на вимогу батьків.

Ідея безстатевого свідоцтва закладає основу повного скасування поділу на статі в майбутньому. Якщо від народження людина не матиме офіційно зазначеної статі (а отже буде зітерта визнана державою різниця між чоловіком і жінкою), то надалі не буде механізмів для створення місць/зон/спільнот із чітким статевим поділом. Таким чином, у вбиральні, роздягальні, в‘язниці та інших місцях необхідного для зручності і безпеки поділу не буде.

Представниця Американської асоціації лікарів доктор Арлін Сейд заявила, що резолюція захищає людей від «дискримінації, пов’язаної з індивідуальними даними». Вона зазначила, що стать більше не повинна зазначатися в офіційних документах, бо вона не відіграє ніякої ролі в діяльності людей так як поділ за ознакою статі нібито може стати причиною утисків. Прихильники скасування офіційної статі стверджують, що це наблизить Америку до рівності, порівнюючи ініціативу з видаленням графи «раса» з офіційних документів.

Коли народжується дитина, то ніхто ще не знає її характеру і навіть повної інформації про здоров’я, однак стать є однією з небагатьох ознак, які завжди вважалися очевидними. Принаймні так було до 2021 року.

Позиція докторів із АМА не має нічого спільного з наукою та фактами, але продиктована політичною доцільністю і трендами меншості. Віроломність в запереченні об‘єктивних істин – не нова практика для американських і європейських лікарів. Історичні рішення щодо вилучення гомосексуалізму і трансгендеризму із переліку хвороб також були продиктовані не медичною необхідністю, а політичними трендами, від чого сьогодні страждають тисячі людей.