В Польщі та Угорщині внесені законопроекти, якими можна заборонити ЛГБТ-марші

November 16, 2020 \ updated February 22, 2024

Багато років ми чули про «загниваючий Захід» та іронізацію довкола європейських цінностей. Але не вся Європа і не весь Захід демонструє негативні тенденції. Попри шалені виклики для християн і взагалі захисників сімейних цінностей, маємо й гарні новини щодо просімейних ініціатив у Польщі та Угорщині.

Про що йде мова? В Угорщині з ініціативи міністра юстиції Джудіт Варгадо до парламенту внесена конституційна поправка, яка передбачає закріплення в основному законі захист християнських цінностей. Буквально: «Угорщина захищає право дітей на ідентифікацію статі, з якою вони народилися, та забезпечує їх виховання на основі нашої національної самоідентифікації та християнської культури», — йдеться в поправці. Це юридичне формулювання може стати прецедентом в правовій системі члена Європейського Союзу, що в разі прийняття поправки стане великою перемогою консервативної громадськості.

Це вже друга в цьому році ініціатива з протидії гендерній ідеології та посягань на інститут сім’ї. З травня в Угорщині визнається лише біологічна стать. Тепер захист сімейних цінностей пропонується закріпити і в Конституції. Це пояснюється тим, що «нові сучасні ідеології в західному світі сприяють неоднозначності у визначенні чоловічої та жіночої статі і ставлять під загрозу право дітей на здоровий розвиток».

Сьогодні провладна партія Фідес має переконливу більшість в парламенті (близько 2/3 депутатів), а тому ймовірність прийняття поправки в Конституцію дуже висока. Надалі ці зміни можуть стати причиною недопущення так званих «Маршів рівності», адже вони суперечитимуть положенням Конституції.

Подібна заборона може стати реальною і в Польщі. Наша західна сусідка неодноразово радувала консервативними ініціативами, які доповнила петиція, спрямована на заборону публічних заходів ЛГБТ спільноти, які пропагують негетеросексуальну сексуальну орієнтацію.

Ця ініціатива належить фонду за «Життя і сім’я», який виступає за конституційний принцип захисту сім’ї, загрозою якому вбачає пропаганду гомосексуалізму через так звані «прайди». «Захист сім’ї не може бути вигадкою. Ми подаємо цей проект, щоб захист шлюб, який розуміється як союз жінки та чоловіка», — сказала голова фонду Кая Годек на конференції 9 листопада.

Попри увагу ЗМІ до антихристиянських та проабортивних заходів, польське суспільство залишається досить консервативним. Про це свідчить не лише швидкий збір підписів під петицією (зібрано понад 200 000, хоча необхідний мінімум вдвічі менший), але й той факт, що майже 100 муніципалітетів визнали себе “зонами, вільними від ЛГБТ-ідеології.

Як бачимо, найближчий Захід (Польща, Угорщина) можуть бути прекрасним прикладом для України. Проте наразі від українських політичних еліт ми не бачимо великого бажання захищати сім’ю. Про це свідчать як сумнівні законопроекти (2693-д, 2693-2 та інші), так і сприяння місцевої влади так званим «Маршам рівності».

Джерела:

https://www.theguardian.com/world/2020/nov/11/hungarian-government-mounts-new-assault-on-lgbt-rights https://www.nytimes.com/2020/11/12/world/europe/hungary-poland-lgbt-rights-eu.html