2 жовтня 1792 року створене Баптистське місіонерське товариство

October 2, 2018 \ updated February 22, 2024

2 жовтня 1792 року створене Баптистське місіонерське товариство, повна назва якого спочатку звучала як «Товариство баптистів для поширення Євангелія серед язичників». Його засновниками стала група служителів з Нортхемптоншира на чолі з взуттєвим майстром і пастором Вільямом Кейрі, який написав того ж року брошуру «Дослідження обов’язків християн докладати зусилля для навернення язичників».

Вже наступного року Вільям Кейрі та лікар Джон Томас були направлені до Індії для започаткування там місіонерської роботи. Це стало поворотним моментом в історії місіонерства. Вони були першими англійськими нонконформістами, які поїхали до Індії з єдиною метою – місіонерство, і вони стали творцями багатьох напрямків місіонерської діяльності, які поширилися серед інших.

Першим секретарем Товариства в Англії став Ендрю Фуллер, який здійснив тур по країні, закликаючи інших приєднатися до цієї почесної справи. У результаті цього, первинний комітет з п’яти осіб швидко виріс і інтегрував у себе представників з Англії, Шотландії, Уельсу та Ірландії.

Через кілька років товариство зуміло направити до Індії ще кількох місіонерів. Це були Вільям Ворд і Джошуа Маршман разом з їхніми сім’ями. Вони прибули до Індії в 1799 році і оселилися на півночі від Калькутти в данській колонії Серампур. Разом з Вільямом Кейрі Ворда і Маршмана назвуть «Серампурським тріо». Їхня робота полягала у проповідях і теологічному навчанні, освіті і заснуванні шкіл, перекладі і друку Біблій та іншої літератури індійською мовою, боротьбі з різними несправедливими і аморальними місцевими звичаями, на кшталт саті (самоспалення вдів) і інфантициду (вбивство маленьких дітей). Вони також сприяли сільськогосподарському розвитку місцевого населення, вчили їх новим технологіям.

У 1801 році Ворд, який був друкарем, надрукував Новий Заповіт бенгальською мовою, а в 1810 році була надрукована повна Біблія цією мовою. Крім того друкувалися фрагменти біблійних текстів на санскриті, на мовах сикхів, індусів та ін. До 1818 році місіонерами були організовані 92 школи, у яких навчалися 10 тис. учнів. Того ж року в Серампурі був створений коледж. Одночасно місіонери працювали на перспективу розширення місії на інші народи. У 1822 році Джошуа Маршман закінчив переклад Біблії на китайську мову. У 1829 році був скасований обряд саті в Індії.

Місіонерське служіння Вільяма Кейрі тривало до самої його смерті в 1834 році, а сам він отримав звання «батька сучасного місіонерства». Баптистське місіонерське товариство продовжує свою діяльність і сьогодні, маючи близько 350 працівників-місіонерів у 40 країнах. Сторінка організації у Facebook: https://www.facebook.com/BMSWorldMission