25 квітня 1887 року в Лос-Анджелесі народився знаменитий американський радіо-євангеліст Чарльз Фуллер

April 25, 2018 \ updated February 22, 2024

25 квітня 1887 року в Лос-Анджелесі народився знаменитий американський радіо-євангеліст Чарльз Фуллер.

Чарльз народився в родині присвячених віруючих методистської церкви, але, як багато юнаків, не мав близьких стосунків з Богом. Він закінчив коледж Помона, заснований конгрегаціоналістами, і працював у бізнесі свого батька, який займався вирощуванням та торгівлею апельсинами.

Покаяння Чарльза Фуллера відбулося у 1916 році під впливом проповіді Пола Рейдера, старшого пастора Чиказької Церкви Муді і першого християнського радіо-євангеліста національного масштабу. Фуллер почав служіння вчителя недільної школи і вступив до Біблійного інституту Лос-Анджелеса, який сьогодні відомий як Biola University. У 1925 році Фуллер стає служителем баптистської церкви і проводить ряд служінь пробудження на західному узбережжі Сполучених Штатів.

У цей час він починає використовувати радіо для поширення свого послання. До 1930 року локальне радіо почало регулярно транслювати його уроки в недільній школі як передачу з вивчення Біблії. Це почало вимагати багато часу і зусиль, тому в 1933 році він залишив пасторське служіння в церкві і зосередився на створенні євангелізаційних радіопередач, заснувавши Асоціацію радіо-благовіщення (Gospel Broadcasting Association).

Беручи участь в інших радіо-трансляціях, в жовтні 1934 року він вперше проповідує на всю Америку. До самої своєї смерті в 1968 році він вів популярну недільну радіопередачу під назвою “The Old Fashioned Revival Hour”, яка спочатку записувалася в голлівудській студії. З 1941 по 1958 рр. радіопередачі записувалися із запрошенням до студії живої аудиторії слухачів, для якої вимовлялася проповідь. Радіопередача супроводжувалася приємною християнською музикою і створювала сімейну атмосферу, що сприяло збільшенню аудиторії слухачів до 10 млн у всьому світі.

У 1947 році неподалік від Лос-Анджелеса в Пасадені Чарльз Фуллер стає засновником Теологічної семінарії Фуллера (Fuller Theological Seminary), яка сьогодні налічує близько 4 тис. студентів з 90 країн світу.

Даючи оцінку життю Фуллера, його біографи пишуть: «Коли Фуллер помер в 1968 році, його важлива роль в якості головної фігури в розвитку післявоєнного неоєвангелікалізму не була в повній мірі оцінена. Проте його організаційна майстерність, його майстерне використання радіозв’язку, його бачення християнської вищої освіти і його готовність пом’якшити деякі спірні аспекти своїх власних фундаменталістських поглядів на віру, додало йому значної сили у розвитку сучасного американського євангельського ідеалу».

Його радіопередачі і сьогодні ретранслюються по багатьох каналах американського локального радіо та в інтернеті.