Три роки тому українська армія звільнила Бучу та інші міста Київщини, що означало поразку росіян в прагненні захопити Київ. Однак відступ російських загарбників відкрив жахливу картину масових злочинів проти цивільних, які шокували жорстокістю та явним геноцидним наміром.
З перших днів російського вторгнення у лютому 2022 року Київщина стала однією з головних цілей, адже ворог мав намір швидкого захоплення столиці. Окупанти намагалися прорватися до Києва використовуючи сотні одиниць бронетехніки, авіацію та артилерію. Одним із ключових напрямків наступу були міста Буча та Ірпінь коло Києва. Уже в перші дні бойових дій там почалися масові обстріли, що призвели до значних руйнувань, а також жертв серед цивільних.
Ще одним ключовим містом на підступі до столиці був Гостомель. Там тривали запеклі бої за аеропорт, які завершилися повним розгромом російського десанту. Бої за Київщину тривали з першого дня вторгнення і міста зазнали величезних руйнувань, однак справді шокуючими стали варварські дії щодо цивільних, бо ворог цілеспрямовано винищував людей в окупації.

Наслідки російських острілів житлових будинків
Особливо резонансними стали злочини в Бучі, де після звільнення міста світ побачив докази масових убивств, включно з розстрілом зв’язаних цивільних, людей, яких вбивали просто на вулиці, а також виявлено братські могили. Кадри з доказами російських звірств шокували світову спільноту і стали символом воєнних злочинів, які потребують справедливого покарання.
Ворог цілеспрямовано обстрілював житлові будинки та позбавляв людей можливості отримати допомогу, їжу і медикаменти. Тоді не існувало безпечних шляхів виходу із зони бойових дій для мирного населення. Спроби евакуації були дуже ризикованими, бо вже на початку березня окупанти розстрілювали колони біженців, включно з автомобілями, на яких були позначки про перевезення дітей.
Наприкінці березня ситуація почала змінюватися. Українські військові перейшли у контрнаступ і повністю витіснили агресора з області. Події трирічної давнини стали для України і радістю, і шоком. Росіяни зазнали повної поразки в прагненні швидко захопити Київ і встановити маріонетковий уряд. Однак їхній вихід з області став викриттям страшних злочинів, які раніше здавалися просто немислимими у Європі ХХІ століття. Це змусило Україну відмовитися від продовження перемовин у Стамбулі та укладання кабальних угод, адже зло, викрите на Київщині, показало, що шляху назад немає.

Вбиті росіянами у Бучі цивільні зі зв'язаними руками
Ми донині боремося з цим жорстоким ворогом, який шляхом абсолютного порушення міжнародного права намагається і далі окупувати решту України. Хоча трагедія Бучі, Ірпеня, Гостомеля та Бородянки шокувала весь світ, однак навіть західні демократії часто мають надто коротку пам’ять і погоджуються на компроміси зі злом.