16 вересня 1620 року до Америки відплив корабель «Мейфлавер» з англійськими пуританами, які потім заснували Плімутську колонію

September 16, 2017 \ updated February 22, 2024

16 вересня 1620 року з Європи до Америки відплив корабель «Мейфлавер» з англійськими пуританами, які після прибуття до нової землі заснували Плімутську колонію.

На кораблі було 102 пасажира і близько 30 осіб екіпажу. Вже під час плавання вони домовилися про основні принципи свого життя на новій землі, які були закріплені у Мейфлаверскій угоді. Складена на основі християнських принципів, ця угода вважається одним з перших американських документів, а її автор, Джон Карвер, став першим її підписантом, а потім і першим губернатором новоствореної Плімуцкої колонії.

Після трьох місяців плавання «Мейфлавер», 21 грудня 1620 року, досяг американського узбережжя, поблизу сучасного Плімута, в штаті Массачусетс. Вільям Брустер вважався духовним лідером переселенців, який і очолив церкву новоутвореного поселення до прибуття іншого пастора у 1629 році. Брустер був єдиним серед паломників, хто мав університетську освіту. Його підпис стоїть під Мейфлаверскою угодою, в складанні якої він також, ймовірно, брав участь.

Серед лідерів паломників був також Вільям Бредфорд, ще один автор та підписант Мейфлаверскої угоди, а також один з перших губернаторів Плімута. Серед лідерів спільноти паломників були також брати Гілберт і Едвард Уінслоу, які також підписали угоду, а Едвард згодом став третім губернатором Плімутської колонії і автором брошури «Хороші новини з Нової Англії». Цікаво, що коли в Англії почалася громадянська війна, то деякі з паломників, серед яких був і Уінслов, повернулися на батьківщину, щоб підтримати Олівера Кромвеля.

Ісак Алертон, ще один з паломників і підписантів угоди, налаштував пізніше трансатлантичну торгівлю, а його донька Мері серед усіх пасажирів «Мейфлавера» прожила найдовше. Мері Алертон перетнула океан з сім’єю, коли їй було всього 4 роки, а померла в 1699 році в Массачусетсі. Після заміжжя Мері народила вісьмох дітей, від яких народилися 50 онуків.

Така історія славного «Мейфлавера» і його пасажирів, які заснували одну з перших колоній на території Америки, реалізуючи свою мрію про християнську республіку.