1 лютого 2005 року у Канаді вперше прийнято до розгляду Акт про громадянський шлюб

February 1, 2019 \ updated February 22, 2024

1 лютого 2005 року у Канаді вперше прийнято до розгляду Акт про громадянський шлюб. Цей документ зробив Канаду четвертою у світі і першою поза Європою країною, яка легалізувала одностатеві шлюби. Хоча сьогодні у багатьох країнах не є новиною просування гендерної ідеології, частиною якого є і рух за визнання шлюбів між партнерами однієї статі, цікаво, чому саме Канада стала одним з лідерів цього руху? ЇЇ вважають однією з найбільш gay-friendly країн, а у багатьох її найбільших містах створені цілі райони та спільноти для геїв (gay village).

Цей процес є нічим іншим як результатом еволюції політичних ідеологій, що панують у цій країні і характеризуються переважною лівизною. На перший погляд може здаватися, що США і Канада – це дві дуже схожі ідейно країни. Але це не зовсім так. І різниця полягає саме у консервативній традиції обох країн. Коли консерватизм США був побудований більше на індивідуалізмі та капіталізмі, то канадська версія більш колективістська та соціалістична. Це яскраво продемонстровано у діяльності політичної сили, яка носить назву «червоні торі» (червоний – традиційно колір соціалістичного руху), яка довгий час перебувала при владі у Канаді. Вони виступали за соціально-ринкову економіку, але залишалися прибічниками консервативних цінностей.

Але така стала тенденція колективізму та прагнення побудувати «державу загального добробуту» призвела до того, що канадське суспільство стало більш сприйнятливим для ліво-ліберальних ідей. Тобто, переважання у політичному спектрі, навіть серед консерваторів, лівих ідей, стало підґрунтям для того, щоб дати дорогу соціал-ліберальним силам. Якщо у США та тій же Великій Британії, з якої беруться витоки червоного торізму, влада постійно переходить від лівих до правих і навпаки (з невеликою перевагою консерваторів), то у Канаді спостерігається виразний крен у сторону ліво-ліберальних сил, які знаходяться при владі майже у двічі довше, ніж їхні праві опоненти (якщо брати період від Другої світової війни до наших днів).

А це, у свою чергу, впливає на прийняття рішень у державі, адже соціал-ліберальні сили поступово почали запроваджувати реформи, характерні лівим культурним ідеям. Тому не дивно, що ще наприкінці 1980-х років у Канаді були зняті будь-які обмеження на аборти, минулого року легалізована марихуана. Так звані «права людини» вже давно трактуються через лінзу лівого світогляду, який у своєму базисі відкидає Бога та Його закони, ставлячи у центр людину та її присуди.