logo

Чому важливо знати та шанувати державні символи України?

14 грудня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Цими днями СБУ провела обшуки в приміщеннях заборонених в Україні комуністичних партій. Обшуки проходили в Києві, Дніпрі та Кривому Розі. Зрештою працівники СБУ знайшли масив пропагандистської літератури, листівок та методичок росіян, які планувались до використання на завойованих територіях. На цих складах також були знайдені георгіївські стрічки, радянські та російські прапори, зброю.

Фото знайдених матеріалів. Джерело: СБУ.

Комуністи планували використати ці матеріали, аби просувати проросійські погляди в Україні — силою та ідеологічним тиском. «Нет НАТО» — написано на одному з плакатів, «Великий и оболганный Советский Союз» — заголовок книги пропагандистів, «Заводы — рабочим…», та ін. Більшість знахідок виглядають як музейні експонати, чи сувеніри людей ностальгуючих за «найкращим пломбіром» Радянського Союзу. Проте небезпеку цих речей важко переоцінити.

«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, — зазначив ще в 1997 році В’ячеслав Чорновіл — який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу…»

Ворог знає важливість державних символів. Куди б російські війська не приїжджали, одним з перших кроків для них є ідеологічний. На білбордах з’являються прапори росії та заклик до «єдності». Українців, які вмикають на окупованих територіях гімн України, несуть прапор чи мають герб України — беруть в полон на допити чи примушують силою замовкнути. Для росіян важливо, аби разом з символами України, зі свідомості українців була стерта їх ідентичність. Бо якщо людина не знає ознак своєї держави, історії та мови — то її легко підкорити. Саме тому священики московського патріархату досі не полишають спроби вплинути на своїх прихожан. Для прикладу, на днях у Франківську віряни московського патріархату не захотіли співати гімн України, чим викликали обурення людей навколо. Проте СБУ почали навідуватись до цих церков також (знаходячи подібні проросійські матеріали) і отримали від українців неофіційний титул «найнабожніших вірян» України, бо ходять в церкву не лише по неділях, але і в кожний інший день тижня.

ЗСУ у звільненій Балаклії. Джерело: Новинарня.

Добре відомою є історія, коли при звільненні Балаклії ЗСУ почали здирати плакат «Мы с россией один народ» — під яким вони раптом побачили портрет та вірш Тараса Шевченка «Борітеся — поборете». Щобільше, від початку війни українці стривожено спостерігали за розгортанням подій в Херсонські області і, коли на початку листопада в Херсоні замайорів український прапор — для багатьох зажевріла надія. Вже не кажучи про гімн України та інші патріотичні пісні, які лунали між холодних стін Азовсталі, аби підтримати людей під час бомбардування міста. З таких клаптиків формується перемога України в цій війні! Ворог не може затриматись там, де люди знають хто вони є.

Прапор України над ОДА Херсону. Джерело: Телеграм ХХерсон.

В Статті 20 Конституції України зазначено, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. В той час, як християни України мають духовну зброю: молитву, Слово, піст — та фізично захищають країну в лавах ЗСУ, або у волонтерстві чи капеланстві — знання своєї ідентичності, символів своєї країни є не менш важливою зброєю.

В’ячеслав Чорновіл застерігав: «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

Державні символи є матеріальними носіями нематеріальних, духовних цінностей нашої Держави. Пронесені через історію, збережені нашими пращурами, вони зараз слугують найпалкішим аргументом нашої, відмінної від росії, ідентичності. Символами нашої боротьби та перемоги!

В молитві за Україну!