17 листопада 1558 року відбулося повторне визнання протестантизму в Англії.
У цей день на королівський трон замість покійної Марії Тюдор, яку за жорстке переслідування протестантів прозвали «кривавою Мері», зійшла її зведена сестра Єлизавета, яка знову проголосила протестантизм визнаною релігією в Англії.
Під час її правління Англія стала володаркою морських просторів, завдяки перемозі англійського флоту над Іспанською «Непереможною» Армадою. Іспанський король, будучи переконаним католиком, прагнув знищити паростки протестантизму в Європі. Його флот був спрямований на завоювання Англії, щоб зупинити там поширення євангельської віри. Однак перемога англійців значно посприяла поширенню Реформації. Захищаючи свою країну, королева Єлизавета підтримала голландських повстанців у боротьбі з іспанцями.
Єлизавета стала одним з найбільш шанованих монархів Англії. Уже через 20 років після її смерті час її правління назвали «золотою епохою». Саме в цей час створює свої драматичні шедеври Вільям Шекспір, а Френсіс Дрейк здійснює другу навколосвітню морську подорож.
Перемога протестантизму в Англії призвела до набуття цією країною і народом ще більш благочестивого характеру, що потім принесло за собою і всілякі благословення.