БІЛОРУСЬКИЙ ОПОЗИЦІОНЕР ПОРІЗАВ РУКУ, ПРОТЕСТУЮЧИ ПРОТИ ЗНУЩАНЬ В ІЗОЛЯТОРІ

Білоруський опозиціонер Павло Северинець порізав себе в карцері на знак протесту проти катувань і жахливих умов утримання засуджених. Про це стало відомо в ході судового онлайн-засідання вчора, коли розглядалася справа опозиціонера.

Северинця 7 червня затримала міліція за участь в кількох публічних акціях у Мінську та Вітебську, пов’язаних зі збором підписів для можливості балотуватися на пост президента Білорусі. У протоколі затримання вказано, що він вигукував політичні гасла (“Жыве Белорусь”, “Свабоду палітвязням”, “Сыходзь”, “Стоп тарган”).

Згідно з попереднім рішенням суду, він має відбути 75 днів арешту, однак сам в’язень неодноразово заявляв про незаконність арешту та утримання в ЦІП (центрі ізоляції правопорушників), адже він не зробив нічого протиправного.

На учорашньому суді політв’язень поскаржився на нелюдські умови в ізоляторі.”Мене тримають в карцері ЦІП, де відключена вода, мене позбавили всіх речей. І так вже десять днів. На знак протесту мені довелося різати руку… Якщо ви зараз визнаєте, що це законно, то значить, що вже ніяких виборів немає” – заявив Северинець і показав порізану руку під час онлайн-засідання суду. Також він повідомив, що в карцері (маленькій кімнаті 2 на 3 метри) дуже холодно, лежати можна лише з десятої вечора і до шостої ранку, сонця не видно і на прогулянки затриманих не виводять.

Павло Северинець – відомий білоруський опозиціонер, письменник і практикуючий християнин, який минулого року піддався цькуванню з боку місцевих ліволібералів, Попри статус політв’язня та чималий творчий доробок його виключили з ПЕН-клубу та розкритикували за християнську позицію щодо руйнівного впливу лівих тенденцій в культурі (включно з ЛГБТ). Але він не пішов на компроміс з лівими та висловився із ще жорсткішою їх критикою.

Окрім Северинця після масових акцій були затримані й інші опозиціонери. Від початку передвиборчої кампанії вже сотні людей постраждали за критику чинної білоруської влади (були арештовані чи оштрафовані).

Наразі у білоруських в’язницях та ізоляторах знаходиться чимало опозиціонерів, які скаржаться на нелюдські умови утримання.Зокрема, лідер опозиційного “Молодого фронту” Максим Урбанович, який нещодавно відбув арешт на 15 діб, заявив про тотальні порушення прав ув’язнених, спричинені нібито заходами боротьби з коронавірусом. Так, за його словами зараз не приймають передачі від рідних (це підтверджує і дружина Северинця), а на підлогу в камері виливають відро води з хлоркою.

Жахливі дії, що чинять білоруські силовики щодо Павла Северинця та інших опозиціонерів, є ще одним свідченням злочинності антилюдського режиму в Білорусі, який продовжує утримуватися при владі шляхом тиску, залякувань і катувань незгідних. Тому ми, як християни, маємо молитися за наших братів і сестер в Білорусі, які борються за громадянську свободу та відстоюють християнські цінності на всіх напрямках.

Джерела:

https://www.bbc.com/ukrainian/features-53094507

https://amp-charter97-org.cdn.ampproject.org/c/s/amp.charter97.org/ru/news/2020/6/18/382749/?fbclid=IwAR3Tzuj3EjXlS3KLaTJ9uBqkiKveXr1GYLAoQO9GXUW8qo8oDgYBjHLACKs

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required