logo

Активістку Femen засудили до двох років обмеження волі

1 березня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Учасницю української феміністичної організації Femen Алісу Виноградову Вінницький міський суд визнав винною у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 296 КК України (хуліганство) за підпал декоративного макета трамваю наприкінці 2017 року.

Досудове слідство з усіма експертизами тривало досить довго, але тепер після вироку суду фігурантка справи разом із своїм спільником зобов’язані всі витрати разом із знищеним майном. Також важливо зазначити, що повне покарання, згідно із кримінальною статею, суд мотивував відсутністю пом’якшувальних обставин і діями фігурантки з «мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, що виразилося в оголенні верхньої частини тулубу». Зважаючи на те, що її дії не були особливо небезпечними для суспільства, оголошений вирок передбачає саме обмеження волі (обмеження волі є значно м’якшим покаранням, ніж позбавлення волі і не передбачає повної соціальної ізоляції).

Це далеко не перша справа щодо учасниць Femen. Вони десятки разів ставали фігурантами скандалів як в Україні, так і за кордоном ще з початку 2010-х. Femen відомі своєю епатажною і навіть хуліганською діяльністю. Жінки з оголеними грудьми, які нападають на політиків чи інших публічних персон з дуже різноманітними (іноді досить абстрактними) вимогами.

Один з найбільш цинічних злочинів здійснено 17 серпня 2012 року. Напівоголені активістки вирішили підтримати скандальний російський гурт «Pussy Riot» шляхом публічного спилювання і повалення хреста, встановленого у Києві в пам’ять про жертв Голодомору і політичних репресій. Акт вандалізму вони пояснили також спротивом Церкві, адже учасниць сумнозвісного гурту судили за епатажний виступ у московському храмі. Тоді за знищення хреста у Києві ніхто не поніс відповідальності.

Епатажність і агресивність представниць феміністичних (і таких, що мімікрують під феміністичні) рухів є поширеною світовою практикою. Дуже часто подібні жіночі протести супроводжуються вульгарним акціонізмом чи буквально нападами на своїх ідеологічних супротивників. Джерела:

https://www.dsnews.ua/ukr/society/aktivistke-femen-prisudili-2-goda-ogranicheniya-svobody-i-shtraf-za-podzhog-tramvaya-roshen-dokument-25022021-416986 https://tsn.ua/ukrayina/spalila-lokaciyu-roshena-u-vinnici-zasudili-aktivistku-femen-1734241.html