69 років тому цей день став «чорним» для американських лівих, бо саме його прийнято вважати початком антикомуністичної кампанії в Сполучених Штатах. Боротьба з комунізмом на Заході асоціюється з головним її символом – сенатором Джозефом Маккарті, який 9 лютого 1950 року у своїй промові оголосив війну комунізму на теренах Америки. Один з найпопулярніших політиків 1940-х, ветеран Другої світової війни і палкий республіканець – саме таким знали сенатора. Він став парламентською підтримкою для Комісії з розслідування антиамериканської діяльності, яка безпосередньо і займалася викриттям комуністів.
«Холодна війна», яка розгорілася між двома надпотужними центрами впливу у світі, мала свою долю гібридності і специфіку ведення протистояння. Джозеф Маккарті був одним з перших, хто публічно викрив лівих у Сполучених Штатах (у самому серці капіталізму). У своїй промові він виявив приховану проблему: «Причини, через які ми виявились безсилими, не в тому, що наш єдиний могутній противник послав війська для вторгнення на наші береги, а в зраді тих, до кого наша нація відноситься так добре».
З метою протидії поширенню комунізму був прийнятий закон «Про внутрішню безпеку», яким передбачалося виявлення та реєстрація комуністів як агентів іноземної держави. А пізніше, у 1954 році, прийнято закон «Про контроль над комуністичною діяльністю», котрий мав звести нанівець комуністичний вплив. У 1950-ті роки була поширеною практика перевірки державних діячів, військових, викладачів університетів та діячів культури на предмет їх підтримки комуністичної ідеології, що не було рідкістю в ті часи.
Саме дискусія стосовно перевірки викладачів і митців була найбільш гострою. Пізніше цей час назвуть «полюванням на відьом», але мало хто скаже, що полювати було на кого. Значна частина викладачів не тільки поділяла ліві погляди, а й передавала їх своїм студентам. Антипатріотичні бунти 1960-х і культурна революція були значною мірою вирощені в аудиторіях американських коледжів та університетів.
Саме те, за що ненавиділи комісію тоді і наводять як негативний приклад сьогодні, було унікальним для свого часу: виявлення лівих у сфері культури, які несли свої ідеї через кіно, літературу, музику та мистецтво. Ліберальні видання, політики та громадські діячі робили з цього містифікацію, доказ «неадекватності» Маккарті, проте розслідування мали свої результати, підкріплені фактами. Так, на слуханнях в Конгресі стосовно діяльності комуністів в Голлівуді було викрито велику кількість акторів, сценаристів та режисерів, які були членами Комуністичної партії чи співпрацювали з нею. Свої показання надали майбутній президент США Рональд Рейган (на той час президент гільдії кіноакторів), письменниця Айн Ренд, актори Гері Купер та Роберт Тейлор. Проти комуністів свідчив і Волт Дісней, який також співпрацював із ФБР для виявлення радянських впливів.
Сьогодні часто звучить фраза «культура поза політикою», але чи дійсно це так? У всі часи діячі культури мали можливість формувати етичні, моральні та загалом світоглядні орієнтири людей. Як в середині минулого століття, так і сьогодні письменники, музиканти, актори і режисери визначають стиль поведінки і цінності великих груп населення, а також дуже часто стають і рупором для політичних гасел. На жаль, за майже 100 років мало що змінилося і в Голлівуді ліві ідеї стали ще більш поширеними.