logo

9 лютого 1815 року помер Клавдій Б’юкенен

9 лютого 2018 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Wikipedia.org.

9 лютого 1815 року помер Клавдій Б’юкенен (Claudius Buchanan), шотландський богослов, проповідник та місіонер, священик англіканської церкви. Він служив проректором коледжу у Калькутті, Індія.

Народжений поблизу міста Глазго у сім’ї місцевого директора школи, Б’юкенен отримав освіту у Квінз-коледжі Кембрідського університету, а також в університеті Глазго. Після цього 1795 року він був висвячений у священики і вже наступного року був направлений до Індії у якості капелана для Британської Ост-Індської компанії.

Згодом Клавдій Б’юкенен став капеланом у Калькутті, а також проректором коледжу Форт Вільям. Таким чином він долучився, з одного боку, до поширення християнства та знань західної цивілізації у Індії, а з іншої – відповідав за ознайомлення співробітників Ост-Індської компанії з місцевими мовами, історією, правом та літературою. На той час Форт Вільям був найбільш впливовим науковим центром у на півночі Індії.

Клавдій зосереджувався на можливості християнського впливу на ту місцевість, у якій працював. Важливим аспектом, що мав сприяти поширенню Божого Слова в Індії, був переклад Біблії на місцеві мови, тому він і працював також у цьому напрямку. 1858 році були надруковані його «Християнські дослідження у Індії».

Поряд з цим Б’юкенен задався ціллю організувати церковне життя в Індії за зразком англіканської церкви. У результаті цього у 1814 році парламент прийняв оновлену хартію Ост-Індської компанії, до якої були внесені доповнення на основі проекту Б’юкенена. Разом з Вільямом Вілберфорсом та іншими діячами Б’юкенен виступав за створення англіканського єпископату в Індії та свободи місіонерської діяльності в Індії, вільної від контролю Ост-Індської компанії.