8 лютого 1910 – Вільям Бойс заснував американську організацію бойскаутів

8 лютого є особливою датою для американських бойскаутів. У цей день 1910 року журналіст і видавець Вільям Бойс заснував американську організацію бойскаутів. Першочерговою його метою було «навчити хлопчиків патріотизму, мужності, самостійності і споріднених цінностей».

Скаутінг має понад 100-річну традицію. Цей рух народився у Великій Британії і швидко поширився в різних країнах і на різних континентах. Бойскаути Америки є найбільшою скаутською та молодіжною організацією Сполучених Штатів. Вона поділяється на три підрозділи, які охоплюють дітей, підлітків та молодь. Невід’ємною складовою скаутського життя стали дослідження природи, експедиції та благодійні заходи. Бойскаутами Америки в різні часи були понад 110 мільйонів дітей та молоді. Цей досвід не тільки вплинув на їхнє особисте виховання, а й сприяв формуванню культури доброзичливості в суспільстві, що є позитивним наслідком діяльності організації, створеної з метою етичного, морального та фізичного виховання підростаючого покоління.

Основні чесноти були прописані в Законі скаутів: відповідність своїх дій даним обіцянкам, вірність Богу і своїй державі, допомога іншим, незалежно від їхнього соціального статусу.  Справжній скаут не сноб, але завжди ввічливий і шанобливий (особливо до старших людей, жінок, дітей та людей з інвалідністю), бережливий, економний та завжди робить добро безкорисливо. Він шанобливо ставиться до природи, не вбиває і не чинить шкоди жодній тварині без необхідності. Щирість скаута простежується в його готовності охоче і бадьоро виконувати всі доручення, а на зло відповідати посмішкою і добрими справами.

Хоча скаутська організація не мала прямої залежності від церкви, проте духовність і віра в Бога були невід’ємною складовою гармонійного розвитку молодої людини. Засновник британських скаутів Роберт Баден-Пауел писав про роль віри в організації так: «Ми прагнемо практикувати християнство у повсякденному житті і справах, а не тільки як професію теолога щонеділі». Від початку свого існування Організація американських бойскаутів мала чітку християнську спрямованість. Кожен, хто бажав приєднатися до організації обіцяв  у клятві скаута робити все можливе, щоб виконувати свій обов’язок перед Богом і своєю країною та дотримуватися Закону скаутів.

Проте за останні кілька років відбувся ряд віроломних змін у статуті і принципах діяльності американських скаутів. У 2014 році було дозволено гомосексуалістам вступати в їхні ряди, а в 2016 цю можливість надано атеїстам та агностикам, що понесло за собою зміну світоглядних основ організації.  Саме того року Американські скаути підписали меморандум з Унітарною Універсалістською асоціацією (ліберальною міжрелігійною організацією), що спричинило домінування гуманізму, екологізму та релігійного плюралізму  над християнськими цінностями.

З такими змінами категорично не погоджуються консервативні представники скаутського руху, які докладають чимало зусиль для повернення його до християнської традиції.  Сьогодні ніхто точно не знає, якою буде скаутська організація в майбутньому і які цінності вона буде плекатиме у своїх вихованцях, але закладений десятиліттями фундамент ще дає шанс повернутися організації у своє початкове русло.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required