8 березня 1884 року Сьюзан Ентоні звернулася до Судового комітету

8 березня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Wikipedia.org.

8 березня 1884 року Сьюзан Ентоні звернулася до Судового комітету Палати представників США щодо виборчого права жінок. Вона була однією з провідних активісток та соціальних реформаторів серед жінок, виступаючи за відміну рабства, загальне виборче право та заборону продажу алкоголю.

Сьюзан Ентоні народилася 15 лютого 1820 року у місті Адамс штату Массачусеттс. ЇЇ батько, Деніел Ентоні, належав до спільноти квакерів, проте захоплювався соціальними реформами. Він навчав усіх своїх дітей, як хлопчиків так і дівчат, що вони повинні вміти забезпечувати себе, викладав їм основи бізнесу та вчив відповідальності. Сам же він виступав активістом аболіціоністського руху та руху тверезості.

Коли Сьюзан виросла, вона, подібно до деяких своїх братів та сестер, також стала активним діячем у сфері соціальних реформ. Вона не обмежувалася якимось окремим напрямком, але намагалася боротися з несправедливістю у будь-якій сфері, з якою стикалася. У 1851 році вона зустріла Елізабет Кеді Стентон, з якою вони стали близькими друзями та партнерами у соціальній діяльності, зокрема у сфері прав жінок.

Сьюзан Ентоні багато у чому зіграла стрижневу роль у жіночому суфражистському русі. Коли їй не дозволили взяти слово на конференції з питання тверезості через те, що вона була жінкою, вони з Елізабет Стентон утворили у 1852 році Жіночу державну спільноту тверезості штату Нью-Йорк. На той момент питання алкоголізму для жінок було дуже болючим, адже жінка, чоловік якої був алкоголіком, мала труднощі з оформленням розлучення через майновий аспект і через дітей, право на опікунство над якими мав тоді тільки чоловік.

У 1856 році вона стала представником штату Нью-Йорк у Американській спільноті проти рабства. У 1866 році Ентоні та Стентон ініціювали Американську асоціацію рівних прав, яка боролася за рівні права для жінок та для афро-американців. У 1868 році вони почали видавати газету про жіночі права під назвою «Революція» (The Revolution). У 1869 році була заснована Національна жіноча суфражистська асоціація.

Сьюзан чимало подорожувала з лекціями та виступами про рівні права, виходячи у своїй діяльності на міжнародний рівень. У 1872 році Ентоні була заарештована за голосування у своєму місті Рочестер, штат Нью-Йорк, і засуджена. Хоча вона і відмовилася сплатити штраф, влада не вживала подальших заходів. У 1878 році Ентоні і Стентон організували подання до Конгресу поправки, яка давала жінкам право голосу. Представлена сенатором Аароном Сарджентом, пізніше вона стала неформально відома як поправка Сьюзан Ентоні. Вона була ратифікований як дев’ятнадцята поправка до Конституції США 1920 року.

Хоча Сьюзан і не побачила за свого життя ратифікації цієї поправки, адже вона померла у 86-річному віці 13 березня 1906 року, її внесок у розвиток прав жінок не може бути переоцінений.