7 грудня 1821 року помер Помаре ІІ, король Таїті

7 грудня 1821 року помер Помаре ІІ, король Таїті, який прийняв християнство та сприяв його поширенню на своїх територіях. Він об’єднав під своєю владою Острови Товариства, а також захопив західну частину остову Туамоту.

Правління та життя цього короля сповнене різних протиріч та боротьби за утримання влади, але його історію пронизує вплив місіонерів з Лондонського місіонерського товариства. Помаре II вважав, що він втратив милість у бога Оро, і, за підтримки місіонера Генрі Нота, він почав приділяти більше уваги Богу християн. Він був хрещений 16 травня 1819 року в Королівській каплиці. Християнство та підтримка англійських місіонерів і європейських торгівців сприяли централізації монархічної влади Помаре ІІ.

Сьогодні більшість від 54% французького полінезійського населення належать до різних протестантських церков, особливо до протестантської церкви Маохі, яка є найбільшою і становить понад 50% населення. Ця церква бере свій початок від Помаре II.

Варто відзначити, що прийнявши християнську віру, монарх заборонив на острові поклоніння язичницьким богам, наказав зруйнувати місцеві язичницькі капища, а також видав звід законів, який забороняв полігамію, дітовбивство та людські жертвопринесення.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required