6 серпня 1801 року в Кейн Рідж почалося найбільше і найвідоміше зібрання

6 серпня 1801 року в містечку Кейн Рідж в штаті Кентуккі почалося найбільше і найвідоміше зібрання під час Другого Великого пробудження в США. До цього християнського табору з’їхалися до 20 тис. людей, що становило близько 10% тодішнього населення Кентуккі.

Молитовне зібрання проходило на запрошення пресвітеріанської церкви, пастором якої був Бартон Стоун. Вони вирішили організувати за давньою шотландською традицією особливий християнський фестиваль, який своєю кульмінацією мав причастя. Під час фестивалю віруючі різних місцевих церков з’їжджалися разом. Цього разу на запрошення пресвітеріан відгукнулися не тільки найближчі пресвітеріанські церкви, але також методисти і баптисти. Тільки пресвітеріанських служителів і проповідників налічувалося вісімнадцять.

Будівля не вміщала всіх присутніх і тому проповіді організовувалися у різних місцях табору, де служителі проповідували, стоячи на корінні дерева, яке впало, або на диліжансі. Протягом тижня віруючі і гості мали спільні молитви і час для бесід і духовних практик. Більше тисячі людей взяли участь у Вечері Господній.

Цей фестиваль значно пожвавив служіння церков, ставши відомою подією Другого Великого пробудження в Америці. На основі цих зборів пізніше були засновані Церкви Христові, засновниками яких були лідери Руху Відновлення Бартон Стоун і Томас Кемпбелл. Пам’ять про Бартона Стоуна надалі збереглася серед американців у назві коледжу Бартон у Північній Кароліні і спеціальному пам’ятнику, який був споруджений через три роки після його смерті на місці поховання в Кентуккі.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required