41 людина загинула внаслідок пожежі в коптській церкві в Каїрі

Велика трагедія сталася цієї неділі в Єгипті. Пожежа у коптській церкві в Каїрі забрала життя щонайменше 41 людини, ще шістнадцять людей отримали поранення, у тому числі четверо поліцейських, які брали участь у рятувальній операції.і. Більшість жертв — це діти віком від 3 до 16 років.

Церква, де сталася пожежа, розташована в густонаселеному районі Імбаба. За попередніми даними від поліції причиною загоряння стало коротке замиканни в системі кондиціонування приміщення. Вогонь швидко поширився в будівлі. Більшість смертей стали наслідком удушення на 4 поверсі церкви, де знаходилися класи недільної школи. Також відомо про одного загиблого священника.

Патріарх Коптської Православної Церкви Тавадрос II висловив співчуття сім’ям жертв: «Ми зі скорботою слідкуємо за трагічним інцидентом, який стався сьогодні вранці. Висловлюючи наші співчуття родинам загиблих, ми молимося за постраждалих і поранених, вірячи, що рука Божа змилосердиться над усіма нами».

Співчуття жертвам пожежі висловив також президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі: «Я висловлюю щирі співчуття сім’ям невинних жертв, які перейшли на бік свого Господа в одному з молитовних будинків», — написав Сісі у Twitter.

Копти-християни в Єгипті є багатостраждальною релігійною меншиною. Вони складають приблизно 10 відсотків всього населення у переважно мусульманській державі. Копти регулярно стають жертвами нападів та терактів, а їх становище значно погіршилося після державного перевороту 2011 року.

Джерела:

https://www.dw.com/uk/u-egipti-desatki-ludej-zaginuli-cerez-pozezu-v-cerkvi/a-62803273

https://edition.cnn.com/2022/08/14/africa/egypt-fire-intl/index.html

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required