31 грудня 1384 року помер англійський реформатор Джон Уікліф

31 грудня 1384 року помер професор Оксфордського університету, англійський реформатор Джон Уікліф.

«Рання зоря Реформації» саме так називають цю людину сьогодні. Його ім’я – це ім’я одного з найосвіченіших людей свого часу в усій Англії. Усе життя Уікліфа було зосереджене на захисті простого народу і відстоюванні права пізнавати Бога через особисті взаємини.

У той час звичайний англієць не мав можливості читати Біблію, так як існував тільки латинський переклад. Найбільшим внеском і вінцем роботи Уікліфа став його спільний з друзями Херефордом і Пурві переклад Нового Заповіту на англійську мову. Мова цього перекладу стала зразком і багато в чому сформувала класичну англійську мову, доступну для кожного англійця. Правда це не сподобалося тогочасній церкві, яка відступила від біблійних стандартів. За свою активну християнську позицію Джон Уікліф був звільнений з університету. З того часу, коли когось затримували з Біблією Уікліфа, земля та майно тієї людини вилучалися. Реформатор був оголошений єретиком за вчення, що тільки Біблія є єдиним фундаментом усіх християнських доктрин.

У гнітючій атмосфері духовної темряві того часу Джон Уікліф став причетним до кардинальних змін. І слова з Біблії: «Один сіє, а інший жне» (Єв. Івана 4:37) сьогодні яскраво свідчать про велику роль цього видатного англійця у формуванні та поширенні біблійного світогляду. Його справу продовжили його учні та послідовники, серед яких – Ієронім Празький і Ян Гус, а також усі наступні реформатори.

ВАРТО ЗНАТИ: сьогодні налічується вже понад 1000 перекладів Нового Заповіту і це є великою перемогою Уікліфа в боротьбі за поширення Доброї Звістки по всьому світу.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required