30 червня 1467 року народився Йоганн Твердий, курфюрст Саксонії, захисник і заступник Мартіна Лютера

30 червня 1467 року народився Йоганн Твердий, курфюрст Саксонії, який разом зі своїм старшим братом Фрідріхом ІІІ Мудрим став головним захисником і заступником Мартіна Лютера.

Йоганн став курфюрстом в 1525 році після смерті свого старшого брата Фрідріха ІІІ Мудрого, продовживши його політику підтримки Реформації. У серпні 1525 року він наказав усім священикам своєї країни проповідувати тільки чисте євангельське вчення.

У 1527 році Лютеранська церква стала державною, а керівник Саксонії став її єпископом, не побоявшись погроз з боку імператора позбавити його звання курфюрста.
У 1530 році Йоганн Твердий став одним з лідерів Шмалькальденської Ліги, яка об’єднала різні протестантські князівства з метою захисту свого права на сповідування євангельської віри.

Лютер вважав Йоганна дуже посвяченим християнином і навіть писав, що курфюрст “має Святого Духа”, який вів його під час захисту нового сповідання на Аугсбурзькому соборі 1530 року.

Після своєї смерті в 1532 році, Йоганн Твердий був похований в Замковому костелі Віттенберга. Політику свого батька продовжив наступний курфюрст Йоганн Фрідріх.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required