25 грудня 1724 року народився Джон Мічел, англійський священик і відомий дослідник природи

25 грудня 1724 року народився Джон Мічел, англійський священик і відомий дослідник природи в області астрономії, геології, оптики і гравітації. Його називають одним з найбільших, але недооцінених вчених всіх часів. Саме йому належать перші публікації про «чорні діри». Він першим писав, що землетруси поширюються хвилями, а також описав, як зробити штучний магніт.

Джон першим почав застосовувати статистику до вивчення космосу і винайшов пристрій для вимірювання маси Землі. Його називали одночасно «батьком сейсмології» і «батьком магнітометрії». Один з дослідників його наукової спадщини писав, що Мічел був настільки попереду у своїх дослідженнях і міркуваннях у порівнянні зі своїми сучасниками, що його відкриття стали затребуваними тільки через століття.

Джон народився у сім’ї священика, закінчив Кембриджський університет, а потім викладав в університеті ряд дисциплін і був священиком в одній з кембриджських церков. У 1767 році він став священиком у Торнхілі неподалік від Лідса у графстві Йоркшир, де служив до кінця свого життя, займаючись паралельно своїми науковими дослідженнями та публікаціями. Тут його відвідав Бенджамін Франклін, цікавлячись його пошуками в поясненні природи.

У 2012 році Джону Мічелу було присвячене біографічне дослідження «Зважуючи Землю: священик Джон Мічел з Торнхіла». Поєднуючи віру і науку, Джон Мічел зумів досягти великих успіхів, які прославляли Бога і пояснювали людям Його створіння.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required