23 травня 1498 року вбитий Джироламо Савонарола

23 травня 1498 року вбитий Джироламо Савонарола. Він був італійським домініканським ченцем і проповідником, активна діяльність якого припала на епоху Відродження у Флоренції. Він був відомий своїми закликами до християнського оновлення. Він засуджував клерикальну корупцію католицької церкви, деспотичне правління та експлуатацію бідних.

Він пророкував, що прийде «біблійна повінь», що з півночі Європи прийде оновлення для Церкви. Він був одним з видатних попередників протестантської Реформації та успішним правителем Флоренції, завдяки якому вдалося досягти позитивних змін не тільки в релігійній, але й у політичній, моральній, соціальній та освітній сферах життя суспільства.

У своїй діяльності Джироламо Савонарола виступав проти секулярного гуманізму і морального розладу, проповідував особисту святість та відданість Христу, викривав порочність пап і католицької церкви. Флорентійський реформатор вірив, що політичні перетворення можливі лише шляхом релігійного та морального відродження, був переконаним прихильником республіканського типу правління та послідовно боровся проти соціальної несправедливості.

За свою політичну діяльність та релігійні погляди у 1497 році Савонарола був відлучений від церкви, а наступного року 23 травня в результаті змови флорентійської опозиції і Риму був страчений через повішання. Після смерті його тіло було спалене.

Незважаючи на те, що він був вбитий як єретик, у 1998 році за вказівкою папи Іоанна Павла ІІ Джироламо Савонарола був реабілітований та вшанований як мученик за віру.

#християнство_в_історії

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required