23 червня 2001 року розпочався візит Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну

Рівно 20 років тому до України приїхав Папа Римський Іван Павло ІІ. Це був перший і наразі єдиний візит глави Ватикану за роки незалежної України. 

Іван Павло ІІ прибув з офіційним візитом на запрошення президента Леоніда Кучми та місцевих лідерів Римо-Католицької та Греко-Католицької церков. Офіційні заходи, відвідані папою, зібрали понад 2 мільйоніи вірян, що були присутні на літургіях.

23-25 червня Понтифік провів низку зустрічей у столиці. В аеропорту його  зустрів тоді чинний президент Леонід Кучма, який також був присутній на літургії у Києві та Львові.  Іван Павло ІІ відвідав знакові для киян місця – Аскольдову могилу (саме там похований перший князь-християнин), Пагорб Слави, місця поховання у Биківні та Бабин Яр. 

Далі він провів кілька служб та зустрівся з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. На той час рада  не мала такого впливу і можливостей для співпраці, як сьогодні, однак спілкування з Папою Римським мало сприяти подальшому налагодженню міжконфесійного діалогу.

26-27 червня Іван Павло ІІ  вирушив до Львова, де відслужив літургії на іподромі та провів зустріч із молоддю.

У своїх промовах папа закликав до примирення, єдності та любові, дякував українцям за спротив кривавим режимам минулого. 

Показово, що Понтифік звертався до українців їх рідною мовою, що є відмінним від позиції лідерів деяких інших церков, де не використовується українська мова. Вживання не лише зрозумілої, але рідної для українців мови стало ще одним об’єднавчим фактором, як і весь візит (щоправда, єдина церква, що негативно оцінила подію, – це була УПЦ МП).

Візит Папи Римського в Україну вкотре підкреслює нашу поліконфесійність і різноманітність християн. Він став важливою політичною та культурною подією, приводом до поглиблення міжконфесійного діалогу та покращення співпраці між різними церквами.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required