logo

2 квітня відбудеться прем’єра пролайф фільму «Роу проти Вейда»

30 березня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

2 квітня, у Cтрасну п’ятницю за григоріанським календарем, на екрани виходить фільм «Роу проти Вейда» — документальна драма про доленосний судовий процес, який дав початок легалізації абортів в США.

Режисером фільму виступив Нік Леб, а головні ролі зіграли Джон Войт, Корбін Бернсен, Стейсі Даш, Джон Снайдер, Нік Леб та інші. Хоча в масовій культурі судовий процес «Роу проти Вейда» представлений переважно як «боротьба за права жінок розпоряджатися своїм тілом», але вже зовсім скоро ми зможемо побачити зовсім іншу інтерпретацію, направлену на захист життя.

Історична основа стрічки відносить нас у 1973 рік. Прецедентне право в США дає можливість одному судовому вироку змінити долю багатьох людей. Резонансна справа Джейн Роу (справжнє ім’я Норма Маккорві), яка стала жертвою маніпуляцій лобістів абортів, проти Генрі Вейда, окружного прокурора округу Даллас. Рішення суду було на користь Роу (7 проти 2). Таким чином, федеральні й окружні закони, що передбачали відповідальність за вбивство ненароджених, визнавалися недійними.

Попри домінування лівих тенденцій в Голлівуді, це кіно акцентує увагу глядача на маніпуляціях, які супроводжували судовий процес. Стрічка з явним пролайф посланням (в підтримку ненароджених дітей). Зміст стрічки викликав справжню хвилю ненависті з боку феміністок і мейнстрімних медіа.

Творці фільму показали, наскільки вирішальну роль в легалізації абортів відіграли журналісти, політики та навіть керівництво абортаріїв, що ховаються за назвою «Плановане батьківство». Ця сміливість досить дорого коштувала продюсеру Ніку Лебу, якому довелося взяти на себе багато ролей в процесі розробки фільму. Залучені режисери та оператори відмовлялися братися за стрічку через її вміст. З локаціями теж були проблеми: Університет Луїзіани відмовив надати територію для зйомок, як і синагога в Новому Орлеані. Хоча зазвичай такі відмови пов’язані з фільмами з рейтингом R (доросле кіно, що супроводжується сценами насилля або має сексуальний вміст), але тут кіно з PG, що не передбачає неприйнятного контенту. Справа була лише в гострих питаннях і сміливій інтерпретації.

Дата прем’єри збігається із Страсною п’ятницею, що ніби символічно підкреслює біль і смуток, які принесли зображені у фільмі події. Попри тотальну підтримку абортів з боку медіа та більшості публічних персон, сьогодні ще є люди, які здатні порушити тишу довкола мільйонів злочинів.